Meclisin Aralık ayı toplantıları sona erdi.

22
Kırklareli İl Genel Meclisi Aralık ayının son birleşimini 11 Aralık 2009 Cuma günü saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

 

HABNER MERKEZİ

Toplantının gündeminde Merkez İlçe ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Mütevelli Heyetlerinde 2010 yılında görev yapacak hayırsever vatandaşların seçimi vardı. AK Parti Grubu yapılan seçimlerde aday göstermezken CHP Grubu’nun gösterdiği adaylara da çekimser oy kullandı.
Yapılan seçimlerde Kofçaz İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne Metin Bayram, Mesut Zengin, Hümmet Uzunlar, Babaeski Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne Sami Meriç ve Mehmet Aşık, Kırklareli Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine Bayram Sezer, Tahsin Gençay, Pehlivanköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne Hicran Pektaş, İbrahim Yiğithan, Yusuf Yıldırım, Pınarhisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne Şevket Saygılı ve Volkan Erkan seçildi.
Yapılan seçimlerin ardından dilek ve temennilere geçildi. Dilek ve temennilerde söz alan İl Genel Meclisi Başkanı M. Tuna Soykan Bursa’da bir maden ocağında yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Bir dahaki toplantının 2010 yılında olacağını belirten Soykan 2010 yılının ülkemize ve dünyaya sağlık barış ve huzur getirmesini diledi.
Daha sonra söz alan CHP Grup Başkanı Hasan Dağ’da 2010 yılının sağlıklı ve huzurlu geçmesini diledi.
Son olarak ise AK Parti Grup Başkan Vekili Yurdaer Ulus söz aldı. Ulus’da 2010 yılının sağlık, barış ve mutluluk içerisinde geçmesini diledi.
Konuşmaların ardından Meclis Başkanı Soykan bir sonraki toplantının 4 Ocak 2010 Pazartesi günü saat 10.30’da yapılacağını belirterek birleşimi kapattı. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here