Meclis’in, Aralık Ayı Toplantıları başladı

19
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Aralık Ayı Toplantıları 1 Aralık 2014 Pazartesi günü saat 10.30’da başladı. Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Kasım Ayı son Toplantıları’nın tutanakları ile ilgili görüş bildirmek isteyen var mı?” diye sorarak Aralık Ayı Toplantıları’nın 1. Birleşimi’ni açtı. Tutanaklar ile ilgili görüş bildiren olmayınca gündem maddelerine geçildi.
HABER MERKEZİ
Meclisin Aralık Ayı 1. Birleşimi’nde; Istrancalar Bölgesi’nde faaliyeti sona eren taş ocağı işletmeleri kazı alanlarında oluşan çukurları kapatmadığından, bu çukurların can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturması nedeniyle kapatılması hususunda Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından hazırlanan rapor, komisyon tarafından rapor çalışmalarının devam ettiği, raporun daha sonraki birleşimlerde meclise okunacağı meclise sunuldu. Babaeski İlçesi Alpullu Şeker Fabrikasının durumunun ve bölgedeki şeker pancarı üretimindeki sorunların araştırılması hususunda Tarım ve Hayvancılık Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi. Bu Maddenin’ de rapor çalışmaları devam ettiği ve uzun süreceği, Ocak Ayı Toplantısı’nda görüşülmesine karar verildi. Özel İdaresi’nin görev alanında bulunan iş ve işlemlerinden alınacak hizmet bedellerinin 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren alınması için hizmetlerin ve bedellerinin belirlenmesi hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu tarafınca hazırlanan raporun görüşülmesi Başkan Çağlayan tarafından İl Özel İdaresi yetkililerinden bilgi alınarak daha sonraki birleşimlerde görüşülmesi uygun görüldü.
* MHP Gurubu’ndan 3 Red oyu!
Meclisin İlk sırada görüştüğü Gündem Maddesine MHP Gurubu’ndan 3 Red oyu çıktı. MHP Grubu’nun Red ettiği gündem Maddesi;
“Vize İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2015 Yılı’nda görev alacak 2 hayırsever vatandaşın seçilmesi.” Cumhuriyet Halk Partisi CHP Grup Başkanı Çetin Çinikoğlu, tarafından isim önerildi. Çinikoğlu; “Nail Özden ve Hüseyin Yavaş’ı önerdi. Öneriye MHP Gurubu Üyeleri, Sadık Aykanat, Ertuğrul Koç ve Mehmet Gülay Erkol Red oyu kullandı. Sadık Aykanat, red oyu kullanmasına açıklık getirerek; “Bu İsimlere ben karşı değilim ama bize danışılmadan, söylenmeden isim önerildi bu sebepten Red oyu kullandık” dedi. Madde 3 Red oyu ile Meclis’te kabul edildi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here