Meclis, Tekirdağ’lı misafirlerini ağırladı

8
Kırklareli İl Genel Meclisi, Aralık ayı üçüncü birleşimi Tekirdağ İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte yapıldı. İl Özel İdaresi İl Genel Meclis Salonu’nun Tekirdağ’dan gelen misafirler ile birlikte hınca hınç dolması üzerine Meclis Başkanı Şen’in “Salonumuz küçük ama gönlümüz büyük” yorumunu yaptı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi, Aralık ayı üçüncü birleşimi 7 Aralık 2011 Çarşamba günü saat 16.00’da başladı. Behçet Şen Başkanlığı’ndaki birleşimde gündem maddelerine geçilir geçilmez, Trakya Dayanışma Yemeği’ne katılmak üzere Kırklareli’ne gelen Tekirdağ İl Genel Meclis Üyeleri’nin salona girdi. Ardından Başkan Şen birleşimi sonlandırdı.
Kırklareli İl Genel Meclis Üyeleri oturmaları için konuklarına kendi yerlerini verirken İl Genel Meclis Başkanı Behçet Şen, yanına oturan Tekirdağ İl Genel Meclis Başkanı Orhan Percinoğlu’na söz verdi.
*“Zor olan işimizde hepimize başarılar diliyorum”
Tekirdağ İl Genel Meclis Başkanı Orhan Perçinoğlu, kısıtlı bütçelerle problemleri çözmeye çalıştıklarını anlatarak kısıtlı bütçe ile çalışmanın çözümsüzlüklere mazeret olmadığını vurgulayarak şunları kaydetti;
“Öncelikle Tekirdağ İl Genel Meclisi’ni misafir olarak kabul ettiğiniz ve Meclisinizde ağırladığınız için hepinize çok teşekkür ederiz. Bizler kısıtlı bütçelerle büyük problemleri çözmeye çalışan ve bu problemleri çözerken de bu sorunlarla uğraşarak bunlara çare üretmeye çalışan meclisler olarak hepimiz aynı sorunlarla karşı karşıyayız. Fakat seçildiğimiz bu görevde bütçeler kısıtlıda olsa mazeretler çözüm değil. Bizler üretmek, halkın ihtiyaçlarına cevap vermek ve illerimizi yaşanabilir iller olarak istinat etmek zorundayız. Bu nedenle zor olan işimizde hepimize başarılar diliyorum. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum”
Perçinoğlu’nun konuşmasının sonrasında Kırklareli İl Genel Meclisi Üyesi CHP Grup Sözcüsü Hüseyin Taşkın söz aldı. Tekirdağ’lı Konukların Kırklareli’ne gelmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Taşkın, tüm İl Genel Meclis Üyelerinin amaçlarının gelecek nesillere yaşanabilir bir kent bırakmak olduğunu kaydederek şu ifadelere yer verdi; 
“İşimizin zor olduğunu biliyoruz ama yinede yılmadan devam ediyoruz. Ben öncelikle böyle bir düzenlemeyi yapan Meclis Başkanlarımıza, İl Genel Meclis üyesi arkadaşlarım adına Grubumuz adına teşekkür etmek istiyorum. Bu çalışmaların sürdürülebilir olması gelecekte çok daha farklı, çok daha gelişmiş aydınlık projelere ışık tutacağını düşünüyorum.” 
Daha sonra Kırklareli İl Genel Meclisi Üyesi AK Parti Grup Başkanı Metin Güvenç söz alarak şunları kaydetti;
“Bizleri onurlandırdınız. Son toplantımızda Sayın Başkanımızla bir karar vermiştik. Demiştik ki İl Genel Meclislerini ziyaret edelim. Nasıl çalışıyorlar? neler yapıyorlar? diye. Sağ olun siz bizden önce geldiniz. Çok güzel bir proje. Aslında bunu sık sık yaparak sorunları çözümleri paylaşmak güzel bir şey olacak diye tahmin ediyorum. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum”
*“Bölgemiz adına pozitif politikalar ortaya konacaktır”
Birleşimde daha sonra Tekirdağ İl Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Mustafa Yel bir konuşma yaptı.
“Havza ve bölge bazında gelişme” kelimelerinin son dönemde öne çıktığını ifade eden Genel Sekreter Yel, bu tür toplantıların bu açıdan son derece önemli olduğuna dikkat çekere şunları kaydetti;
“Öncelikle salonları kadar kendileri de sıcak olan Kırklarelili hemşerilerimize, komşularımıza selam ve saygılarımızı sunuyorum. Bu güzel organizasyonu düşünen ve bizleri buraya davet eden Meclis Başkanımıza ve siz değerli Meclis Üyelerimize şükranlarımız sunuyoruz. Son dönemde havza bazında gelişme, bölge bazında gelişme kavramları son derece önem arz etmekte. Dolayısıyla havzalarını, bölgelerini düşünüp onlar adına politika üreten bu tip yerlerde kişilerinde birbirlerini tanıması, kaynaşması çok önemli bir konu. Dolayısıyla bu kaynaşma, buradaki diyalog, umuyorum ki bundan sonraki dönemlerde de gerçekleşir. Böylesine bir kaynaşma gezisi, yemeği düzenlenmemişti. Ben bunun çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Bunun sonucunda da bölgemiz adına çok daha pozitif politikalar ortaya konacağı kanaatindeyim. Hepinize sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.”
Başkan Behçet Şen, Bu yemeğin bir ilk olacağını belirterek; “Bu yemekte bundan sonraki yemeğinde nerede olacağı karalaştırılacak. Bu böyle devam edecek. Daha başka projelerimizde var. Onları daha sonra açıklayacağız.” dedi.
Başkan Orhan Perçinoğlu ise arayı soğutmadan bu işi sürdürmenin faydalı olacağını söyledi.
Daha sonra söz alan Tekirdağ AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Önbey; “Çok geç kalınmış bir buluşma, özellikle yaz aylarında bu buluşmaları sıkça tekrarlamakta yarar var. Komşu illeriz, dertlerimiz aynı, bizim meclisimizde de CHP’li arkadaşlar çoğunlukta, ama tüm kararları beraber alıyoruz. Komşu iller olarak fikir paylaşımında bulunmamız iyi olacaktır.” dedi.
Söz alarak konuşan Tekirdağ CHP İl Genel Meclisi Üyesi Halil Karaca; “Sizler ile beraber olmaktan mutluyum. Organizasyonu yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu birliktelik ve beraberliğin sürdürülmesini diliyorum.” dedi ve şöyle devam etti; “Keşke kabul edilen çevre düzeni planı kabul edilmezden önce il genel meclisleri olarak bir araya gelseydik. Böyle sıcak ilişkileri daha da geliştirseydik. Köye yönelik hizmetlerde eski yasa ile yaptığımız işler var. Ama yeni yasa bizim görev sorumluluğumuzu genişletti. Merkezi yönetimden beklediğimiz bir şey var. Genişletilen hizmetlerimize göre gelir kaynaklarımız ve gelirlerimizde arttırılır ise çok daha faydalı işler yapacağımıza inanıyorum.”  
Bu sırada Tekirdağ İl Genel Meclis Üyelerinin diğer bölümünün de salona gelmesi ile salondaki sıkışıklık arttı. İl Genel Meclis Başkanı Behçet Şen, sıkışıklık üzerine konuklarını Trakya Dayanışma Yemeği’nin verileceği Polis Sosyal Tesisleri’ne davet ederken “Salonumuz küçük ama gönlümüz büyük” şeklinde bir yorum yaptı.
Kırklareli ve Tekirdağ İl Genel Meclis üyelerinin söz aldığı birleşimin ardından “Trakya Dayanışma Yemeği” için Polis Sosyal Tesislerine geçildi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here