Meclis tatilde olsa da onlar çalışmalarına devam ediyor

17
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri seçim sonrası Kırklareli merkez ve ilçe, belde ve köylerine teşekkür niteliği taşıyan ziyaretler yaparak halkın içine girip sorunlarını dinlemeye devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri M. Siyam Kesimoğlu ve Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu ile birlikte 12 Haziran Genel Seçimleri’nde kendilerine destek veren Kırklarelililere teşekkür ziyaretlerinde bulunuyor.
27 Temmuz 2011 tarihinde Sebahattin Ali Parkı’na giden Kesimoğlu ve Dibek parkta dinlenen vatandaşlara hal hatır sorarak kendileri ile ilgilendiler.
* “Meclis çalışmalarımız ile ilgili vatandaşımızı bilgilendireceğiz”
Ziyaretler ile ilgili açıklama yapan CHP Kırklareli milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu şu ifadeleri kullandı;
“12 Haziran seçiminden sonra bir hafta kadar kaldık. Belli başlı ilçelerimizi, beldelerimizi, dernek, sendika sivil toplum örgütlerini gezdik. Seçim süresince bize verdikleri katkılardan dolayı kendilerine teşekkürlerimizi illettik. Ankara’ya gittik. Ulusal basında paylaştığımız şekilde olaylar cereyan etti. Ondan sonra tekrar geldik. Yaz çalışmaları dolayısı ile buradayız. Tarlasında, bağında, çiftliğinde, çalışan bütün yurttaşlarımızı bulundukları yerlerde ziyaret edeceğiz. Kısa bir zaman içerisinde de olsa meclis çalışmalarımız ile ilgili kendilerini bilgilendireceğiz. Teşekkürlerimizi sunacağız. Önümüzdeki süreçte Kırklareli’de başarılı birer temsilci olmanın koşullarını birlikte oluşturacağız. Onların katkılarını alacağız. Bu çerçevede geldik. Hem bilgilendiriyoruz, hem de halkımız ile birlikte oluyoruz. Bu çerçevede Kadir ağabeyimizin parkına geldik. Ablamız da bize güzel ikramlarda bulundu.”
* “Milletvekili olan bizler tatilde sadece yasama görevimize ara veriyoruz”
“Meclis tatile girince milletvekilleri de tatile giriyor gibi bir aldı var. Bu söz konusu değildir. Meclis sadece çalışmalarına ara veriyor. Dolayısı ile milletvekili olan bizler yasama görevimize ara veriyoruz. Ama yürütme organı denetleme görevimiz ve halkın içinde bulunma görevimiz daha yoğun bir biçimde devam ediyor. Milletvekilinin tatili diye bir şey söz konusu değil. Seçim bölgemizdeyiz. Her kesim ile beraber olacağız. Düşüncelerimizi paylaşacağız. Bu arada yürütme organını denetlemek adına anayasada ve iç tüzükte Milletvekillerine tanınan yetkilerin ve sorumluluklarında gereğini yerine getireceğiz. Bu soru önergelerimiz ile olabilir. Soruşturma komisyonu, araştırma komisyonu kurulması ve benzeri yasama görevlerine ilişkin görevlerimizi de tam süreli olarak yapmaya devam ediyoruz.”
* “Ramazan ayı süresince bölgemizdeyiz”
CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek’te ziyaretler ile ilgi şöyle konuştu;
“Seçimlerin üzerinden yaklaşık 45 gün geçti. Yaz ayları geçmiş yıllarda olduğu gibi milletvekillerinin halk ile buluştuğu aylar, gerçi bir seçim döneminden çıktık. Mart, Nisan, Mayıs aylarında çok yoğun bir seçim çalışması yaptık. Yaz aylarında, meclis tatile girdiğinde periyodik olarak tüm köylerimizi geziyoruz. Önümüzdeki yılda bu şekilde çalışacağız. Ramazan ayı süresince bölgemizdeyiz. Dolayısı ile Eylül ayı ortalarına kadar yaklaşık 2 aylık sürede ilçelerimizi, beldelerimizi, yaklaşık 170 köyümüzün gidebildiğimiz kadarına gidip ziyaretler yapacağız. 1 Ekim 2011 tarihinde meclise gittiğimizde, her ne kadar seçimlerde halkımız iktidara güven tazelemişse de Türkiye geneli %50 oy verdi. Ama bu bizim bölgemizde tam tersine yaşanarak %26 gibi bir iktidara oy çıktı. Biz insanımızın seçimlerden sonrada sorunlarını meclise en doğru yansıtmak adına meclisi donanımlı gideceğiz. Bu çalışmalarımızı meclis açıldığında da yapacağız. Sürekli halkımız ile iç içe olacağız.
* “Genel Başkanımızda bu konuda bize talimat verdi”
Yaz aylarında, özellikle ramazan ayında, bu kutsal ayda daha farklı çalışmalar yapacağız. İlçe merkezlerinde özelikle esnafımızı ziyaret etmek istiyoruz. Onları dolaşmak, onların sorunlarını görmek istiyoruz. Ramazan ayında daha ziyade geceleri köyleri ziyaret edeceğiz. Genel Başkanımızda Ağustos ayında yapacağımız bu gezilerimizi bizlere talimat olarak verdi.  2014 yılında yapılacak yerel seçimler için 1 Eylül 2011’de çalışmalarımız başlıyor. Genel başkanımız bize bu çalışmaları eksiksiz yapın diyor. Bu çalışmaları kayda geçirip kendisine sunmamızı istiyor.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here