Meclis, Şinikoğlu’nun, “Kardeş Şehir “önergesini konuştu

31
İdare’nin 2015 Yılı Hazırlık Bütçesi, Meclis’in Kafasını karıştırdı!
İdare’nin 2015 Yılı Hazırlık Bütçesi, Meclis’in Kafasını karıştırdı!
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Kasım ayı 15. Birleşimi’nde CHP Grup Başkanı Çetin Şinikoğlu’nun “Kardeş şehir Projesi ” Yapılması önergesi konuşuldu. 
14. Birleşim de sözlü olarak Önergesini dile getiren Şinikoğlu, 15. Birleşimde Meclise yazılı olarak verdi. Gündeme alınan “Kardeş Şehir Projesi’ne Meclis olumlu bakarak İlgili komisyonlar tarafından çalışmaları yapılması önerildi. Daha sonraki birleşimlerde tekrar mecliste konuşulması ve karara bağlanması oybirliği ile kabul edildi. 
Şinikoğlu, önergeyle ilgili şu açıklamayı yaptı; “ Romanya’nın Tulcea Kenti İle Kırklareli İli’nin Kardeş şehir olması için Bize teklif ettiler bizde bunu memnuniyetle karşıladık ve bu yöndeki çalışmalarımızı tamamladık onlarda bizden süre istediler bizde onların çalışmalarının bitmesini bekliyoruz. 
Benim önergem ise, Çek Cumhuriyetinde 3 ayrı Şehitliğimiz var bu şehitlik olan kentlerle kardeş şehir projesi kapsamında çalışmalar yaparak, Oradaki Şehitliklerimize, sahip çıkmak. Bizim Ecdadımız oralarda yatarken onlara sahip çıkmak bizim görevimizdir.  Oralarda bizim yaklaşık 5 Bine yakın şehidimiz bulunmakta ve 3 ayrı kentte Şehitliklerimiz var bunlara sahip çıkmalıyız.” Dedi. Açıklamadan sonra Meclis’in Diğer gündem maddesine geçildi.
*2015 Yılı Hazırlık Bütçesi Görüşüldü
Meclisin diğer gündem maddesi İl Özel İdaresi’nin 2015 Yılı Hazırlık Bütçesiydi. Gündem Maddesi Okunması’nın ardından, Kafalar karıştı, Meclis üyeleri, İl Özel İdaresinden gelen görevliye; “ Gelir, gider bütçesi, İller Bankasından 29 Milyon Lira talep edilmiştir. Bunu nasıl ayarlıyorsunuz, neden daha fazla ya da az değil” gibi sorular soruldu. Görevli açıklama yaparak; “ İller Bankası tarafından gelen bu bütçe il nüfus oranına göre veriliyor, bunun daha fazlasını isteseniz de hayali bir para olur ve hayali bir çalışma programı hazırlanır. Bunun için verilecek paraya yakın bir miktar istemek ve bu yönde çalışmalar yapmak mantıklı, bizde idare olarak bu yönde çalışmalarımıza devam ederiz.” dedi.  Bütçe Komisyonu tarafından çalışmaların devam etmesi ve daha sonraki oturumlarda görüşülmesi kararı verildi.( Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here