Meclis Kasım Ayı’nın 16. Birleşimi’nde, Öğretmenler Günü’nü kutladı

33
Kırklareli İl Genel Meclisi Kasım Ayı 16. Birleşimi 24 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 11.00’da İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Çağlayan’ın Konuşması ile başladı. Çağlayan ve Grup Başkanları, Meclis’in gündem maddelerine geçilmeden önce öğretmenler gününü kutladı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Kasım Ayı 16. Birleşimi 24 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 11.00’da İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Çağlayan’ın Konuşması ile başladı. Çağlayan ve Grup Başkanları, Meclis’in gündem maddelerine geçilmeden önce öğretmenler gününü kutladı. 
Meclis’te’de iki tane’de öğretmen vardı. CHP Grup Başkanı Çetin Şinikoğlu ve MHP Grup Başkanı İbrahim Akten’e arkadaşları çiçek vererek Öğretmenler Günü’nü kutladı. 
Çağlayan; “Bizi yetiştiren öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyorum, Öncelikle Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve vefat etmiş öğretmenlerimizi Rahmetle anıyorum. Bizim geleceğimizi temin eden ve çocuklarımı yetiştiren öğretmenlerimiz bu kutsal mesleği icra ediyor. Bütün Öğretmenlerimize Şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Çetin Şinikoğlu ve İbrahim atken Arkadaşımızın da Öğretmenler gününü kutluyorum.” 
CHP Grup Başkanı Çetin Şinikoğlu; “Bütün Meslektaşlarımın Öğretmenler Gününü kutluyorum. Mesleklerinde Başarılar diliyorum. Geleceğimizi Temin eden öğretmenlerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum.” Dedi. MHP Grup Başkanı Emekli Öğretmen İbrahim Akten; “Bütün Öğretmenlerin Öğretmenler gününü kutluyorum. Bu Meslek Kutsal bir meslek bunu icra ederken severek yapmak çok önemli ve severek yapılırsa bu meslekte başarılı olunur ve başarılı insanlar yetiştirirsin. Buradaki arkadaşlarıma çok teşekkür ederim beni unutmayarak Öğretmenler günümü kutladınız. Bu Meclisin Bir Aile olduğunu bana hissettirdiniz.” Dedi. Ak Parti Grup Başkanı Nihat Sağlam;” Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler günün kutluyorum. Hayatını kaybeden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Kutlamaların Ardından Gündem Maddelerine geçildi. Meclisin, Birinci Gündem maddesi; “İl Genel Meclisi’nin 04.11.2014 tarih ve 262 sayılı kararına istinaden, Kırklareli İl Özel İdaresi 2015 Yılı İl Özel İdaresi Hazırlık Bütçesi hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi. İkinci Gündem Maddesi; “İl Genel Meclisinin 12/11/2014 gün ve 279 sayılı kararı ile İl özel idaresinin görev alanında bulunan iş ve işlemlerinden alınacak hizmet bedellerinin 01.01.2015 tarihinden itibaren alınması için hizmetlerin ve bedellerinin belirlenmesi hakkında Plan ve Bütçe Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi. Vardı.
Gündem Maddelerinin İlgili Komisyonlar tarafından Raporların çalışmalarının devam ettiği meclise sunuldu.  Birinci Gündem Maddesinin 17. Birleşimde (Bugün) Görüşülmesi, İkinci Gündem Maddesi’nin de, Aralık Ayı İçerisinde Görüşülmesi Mecliste oybirliği ile kabul edildi.
* Meclis, Lösemili Çocuklara destek verdi
Gündem Maddelerinin Oylanmasının ardından Meclise Misafir Olan; Lösemili Çocuklar ile ilgili Çalışma yürüten Çisem Durcan’a söz hakkı verildi. Durcan; “Son zamanlarda dolandırıcılık çeşitlilikleri arttı Lösemili Çocuklar üzerinden de insanları dolandıran kişiler var. Para talep edenler var. Ben “LÖSEV”in gönüllü, resmi çalışanıyım bu yönde çalışmalar yapmaktayım. Meclis olarak sizlerden de destek almaya geldim.” Dedi. Durcan, Meclis’e “LÖSEV” Amblemli takvim dağıttı. Meclis Üyeleri takvim alarak Lösemili Çocuklara destek verdiler. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here