Meclis, Grand Otel’in kira süresini ve aylık parkmetre ücretlerini de görüşecek

33
Meclis, Grand Otel’in kira süresini ve aylık parkmetre ücretlerini de görüşecek

Şubat ayı olağan toplantısını bugün saat 14:00’da gerçekleştirecek olan Kırklareli Belediye Meclisinin bu ayki görüşmeleri, ilimiz için önem teşkil eden ve sonuçları merakla beklenen maddeleri de içerisinde barındıran bir gündeme sahne olacak. Ilk olarak Destek Hizmetleri Müdürlüğü Bütçesi ile ilgili Plan Bütçe Komisyon raporunu görüşecek olan meclis bunun ardından, Belediye Otelinin kira süresinin belirlenmesi ile parkmetre uygulamasında aylık ücret tespiti konularını görüşecek. Kamuoyunda Grand Şampiyon Hotel olarak bilinen Belediye Oteli’nin 15 yıllık sözleşmesi, 2009 yılının bitmesiyle birlikte sona erdi.

Bu konuda daha önce de çeşitli açıklamalar yapan Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, otelin önce satılmasının, ancak gayri resmi görüşmelerde öngörülen fiyatlar az bulunduğu için tekrar kiraya verilmesinin düşünüldüğünü söylemişti. Bu çerçevede yarın meclis üyeleri, otelin yeni kira süresini belirlemek için görüşmeler yapacak. Diğer bir konu ise parkmetre uygulaması. Geçtiğimiz aylarda bu uygulamanın işletmesi için ihale açan Belediye, işletme hakkını en çok fiyat veren Cemal Bektaş’a 3 yıl süre ile aylık 17 bin TL’den vermişti. Ancak daha sonra yapılan açıklamada, firmanın teminat parasını yatırmaması nedeniyle ihalenin geçersiz sayılarak iptal edildği ve belediyenin, uygulamayı pilot bölgelerde kendisinin yapmasının kararlaştırıldığı ifade edildi. Daha önce belirlenmiş olan rakamlar da bu sonuç nedeniyle geçersiz konuma geldiği için, meclis yarın ücretleri tekrar görüşecek. Şubat ayı meclis gündeminin diğer maddeleri de sırasıyla şunlardan oluşuyor:

“Vatandaşlar tarafından Belediye Meclisi’ne yapılan müracaatların görüşülmesi. Resmi Kurum ve Kuruluşlarca Belediye Meclisi’ne yapılan müracaatların görüşülmesi. Belediye Imar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait konuların görüşülmesi. Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısından havale edilen konuya ait komisyon raporunun görüşülmesi. (Karakaş mahallesi, Sırtbağlar mevkiinde, 3194 sayılı Imar Kanunu’nun 18. maddesi uygulamasının yapılması talebi, Temmuz ayındaki görüşmelerde daha sonraki toplantılarda görüşülmek üzere ertelenme kararı almıştı.)

Belediye Imar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait konular; Kırklareli Merkez, Hacızekeriya mahallesi, kadastro 169 adanın Balkan Caddesi’ne ve Gerdanlı Çeşme sokağa bakan yol güzergahlarının şehir imar planındaki mevcut yapılaşmalar da dikkate alınarak yeniden düzenlenmesi konusu. Ocak ayı Belediye Meclis toplantısından havale edilen konulara ait komisyon raporlarının görüşülmesi.

Vatandaşlar tarafından Belediye Meclisi’ne yapılan müracaatlar; Salih Özlek: Kırklareli Merkez, Karacaibrahim Mahallesi, kadastro 502 ada 43 parsel no’lu taşınmazda zemindeki yapılaşmada göz önüne alınarak, 502 ada 7 parselde mağdur duruma düşürmeyecek şekilde plan tadilatının yapılması talebi. Cemal Terzi: Kırklareli Merkez Mustafa Kemal Bulvarı Edirne yol ayrımı kavşağında yapılan yeni havuza 1. Murat isminin verilmesi talebi. Mürsel Başarı: Kırklareli merkez, Karakaş (Istasyon) mahallesi, kadastro 1468 ada 4 parsel nolu taşınmazın bulunduğu alanda, şehir imar planında ticari alan olarak plan tadilatı talebi. Ilknur Yüzer: Kırklareli merkez, Bademlik mahallesi, kadastro 1036 ada 8 parsel nolu taşınmazın bulunduğu alanda, kat yüksekliğinin 2 kat’a indirilmesi ve mevcut ruhsatlı binanın şehir imar planına işlenmesi talebi.

Resmi Kurum ve Kuruluşlarca Belediye Meclisine yapılan müracaatlar; Trakya Doğalgaz Dağıtım A.Ş.: Kırklareli Merkezinde doğalgaz Dağıtım projesi kapsamında (03-BR-01),(03-BR-02)no’lu Basınç Düşürme Istasyonlarının ekli krokide gösterildiği şekilde 4.00X5.00m. olacak şekilde imar planına işlenmesi talebi.

Belediye Meclis üyeleri tarafından gündeme ilavesi teklif edilen konular; Fahrettin Üstündağ: Kırklareli Belediye Meclisi’nin 2 Haziran 2009 günü yapılan 7 no’lu Haziran ayı olağan toplantısının gündeminde 8/C-a maddesini teşkil eden Pınar Mahallesi’nde yapılan 3194 sayılı Imar Kanununun 18. madde uygulamalarına yönelik kararına ek olarak, Plan Hükümleri Belgesinin 5. maddesinde; ‘Hisseli olmayan bağımsız parsellerde değişiklik olmamışsa’ ibaresinin, ‘Hisseli olmayan bağımsız parsellerde değişiklik olmuşsa dahi’ şeklinde değiştirilmesi talebi.” Gündem dilek ve temennilerin ardından  sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here