Meclis Başkanı Şahin’den Milli Sporcu Çalışkan’a akülü araç

20
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncusu ve aynı zamanda Milli Sporcu olan Davut Çalışkan’a bir akülü araç gönderdi.
HABER MERKEZİ
Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kırklareli Bedensel Engelliler Basketbol Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncusu olan Davut Çalışkan’a akülü araç gönderdi.
Kırklareli Bedensel Engelliler Basketbol Kulübü Başkan Yardımcısı Erol Gökçe sporcularına gönderilen akülü araç ile ilgili bir açıklama yaparak şunları kaydetti;
“Türkiye Büyük Millet Meclisi açılışının 90. yılı etkinlikleri münasebeti ile 26 Aralık 2010 tarihinde engelliler yararına düzenlenen “90. yıl Otomobil Slalom Yarışları” kapsamında her ilden bir engelli vatandaşa akülü engelli aracı hibe edileceği, bu nedenle ihtiyaç sahiplerinin belirlenerek Meclis Başkanlığı’na bildirilmesi istenmişti. Kırklareli’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Sporcumuz Davut Çalışkan’ı bildirmiştik. Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Ali Şahin’nin katkı ve talimatları doğrultusunda Davut Çalışkan’a Kırklareli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kanalıyla akülü sandalyesi teslim edildi. Davut’un hayatı bu sandalye ile daha da kolaylaştı. Duyarlılığından dolayı kendilerine minnettarız. Zaten Meclis Başkanımız engellilere karşı çok fazla duyarlı davranıyor. Bunu hiç kimse inkar edemez. Gençlik ve Spor Bakanı olduğu dönemde kendisi bize çok sayıda yardım yaptı. Kulübümüzün bu günlere gelmesini sağlayan en büyük etkenlerden biriside sayın meclis başkanımızdır. Kendisine minnetlerimizi sunuyoruz.”
Mehmet Ali Şahin’in kendilerine yapmış olduğu hizmetlerin devamını beklediklerini kaydeden Erol Gökçe; “Örneğin biz takım olarak deplasmana giderken 5 Bin TL minibüs kirası veriyoruz. Bize bir minibüs hediye ederse ömür boyu kendisine minnettar kalacağız.” dedi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here