Meclis 2010 Hazırlık Bütçesi’ni Plan ve Bütçe Komisyonuna havale etti

11
* Kırklareli İl Genel Meclisi dün gerçekleştirdiği Kasım Ayı Toplantıları’nın 2. birleşiminde 2010 Yılı İl Özel İdaresi Hazırlık Bütçesi’ni, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale etti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genle Meclisi Kasım Ayı 2. birleşimini dün gerçekleştirdi. Birleşimde yoklama ve geçen birleşime ait tutanak özetinin okunmasının ardından gündemin 3. maddesine geçildi. Gündemin 3. maddesinde yer alan 2010 yılı İl Özel İdaresi Hazırlık Bütçesi görüşüldü. Maddenin Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi teklif edildi. Teklif oybirliği ile kabul edilerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Daha sonra gündemin 4. maddesinde yer alan 2008-2009 yatırım programında olan ve gerçekleştirilemeyeceği anlaşılan işlerin programdan çıkarılması teklifinin görüşülmesine geçildi. Talep hakkında hazırlanan raporda bu işlerin kaynak bulunamaması ve diğer nedenler ile gerçekleştirilemeyeceği belirtildi. CHP Grup Başkanı Hasan Dağ söz alarak konuyu grubu ile görüşmek için birleşime 10 dakika ara verilmesini istedi. Hasan Dağ’ın teklifi kabul edilerek oturuma 10 dakika ara verildi. Birleşimin devamında söz alan Hasan Dağ konunun ilgili İhtisas Komisyonlarına havalesini önerdi.
Hasan Dağ’ın ardından söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Metin Güvenç; “Ben bu konu üzerinde CHP Grubu’nun neden bu kadar çok durmuş olduğunu anlamış değilim. Ama mademki akıllarında bazı çelişki ve soru işaretleri var, onların bu talebine olumlu oy vereceğiz” dedi. Konuşmaların ardından teklif oylamaya sunuldu ve maddenin ilgili İhtisas Komisyonları’na havalesi oybirliği ile kabul edildi.
Daha sonra gündemde yer alan Kırklareli İli Pınarhisar İlçesi İslambeyli Köyü ve Babaeski İlçesi Düğüncülü, Sofuhalil ve Mutlu Köyleri’ndeki şikayet konularını inceleyen İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu’nun hazırlamış olduğu rapor görüşüldü. Raporda köy yolları yapımında kullanılan ağır vasıtaların köy yollarını bozduğu yer aldı. Raporu hazırlayan komisyon yaptığı araştırmalar sonrası bozulan yolları müteahhit firmanın yapacağını ve herhangi bir sıkıntının olmadığını belirtti. Rapor oybirliği ile kabul edildi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.