Mavi Şimşekler, Anadolu Şampiyonası’nda fırtına gibi esti

30
TREDAŞ Spor, 09-14 Nisan 2014 tarihlerinde Rize’de yapılanBasketbol Yıldız Erkekler Anadolu Şampiyonası müsabakalarında, grup birinciliği başarısını elde ederek, şampiyonayı üçüncü bitirdi. Trakya’yı en iyi şekilde temsil eden takımımız Tekirdağ’a bronz madalya ile döndü.
HABER MERKEZİ
TREDAŞ Spor, 09-14 Nisan 2014 tarihlerinde Rize’de yapılanBasketbol Yıldız Erkekler Anadolu Şampiyonası müsabakalarında, grup birinciliği başarısını elde ederek, şampiyonayı üçüncü bitirdi. Trakya’yı en iyi şekilde temsil eden takımımız Tekirdağ’a bronz madalya ile döndü.
Rize’de 09-14 Nisan 2014 tarihlerinde yapılan Türkiye Basketbol Yıldız Erkekler Anadolu Şampiyonası müsabakalarında TREDAŞ Spor, üçüncülüğü elde ederek Tekirdağ’a bronz madalya ile döndü. 
Maçlarını Rize’nin Güneysu ilçesi Güneysu Spor Salonu’nda oynayan Mavi Şimşekler, grubunda Manisa Salihli Belediyesi, Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü ve Malatya Basketbol Yıldızlar Spor Kulübü ile karşılaştı. Burada grubunu ilk sırada bitirme başarısı gösteren TREDAŞ Spor, final grubuna çıkmaya hak kazandı.
Final grubunda yapılan birbirinde çekişmeli müsabakalar sonucunda Mavi Şimşekler, şampiyonayı 3. sırada tamamladı.
* Şampiyonada Sayı Kralı Tredaş Spor’dan Tırmık oldu
Şampiyonada sayı kralıolan TREDAŞ Spor’danCasim Batuhan Tırmık’a ödülü Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan tarafından takdim edildi. Turnuvada üçüncülüğü elde eden TREDAŞ Spor Kulübü’ne 3.’lük plaketini ve sporculara madalyalarını Rize Belediye Başkanı Reşat KASAP verdi.
* Tredaş Spor Kulüp Başkanı Bünyamin Gılbaz; “Tredaş Spor, başarılarına bir yenisini daha eklemiştir”
TREDAŞ Spor Kulüp Başkanı Bünyamin Gılbaz, şampiyona sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Kulübümüz Tekirdağ İlinde basketbol alanında başarılı faaliyetlerine bir yenisini daha eklemiştir. Marmara Bölge Şampiyonluğundan sonra Anadolu üçüncülüğünü İlimize getirmekten son derece mutluyuz ve gururluyuz. Bu başarıyı daha yukarılara taşımak için tüm gücümüz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başarıda katkıları bulunan başta Holdingimize ve değerli yöneticilerine, velilerimize, idari ve teknik heyetimize, sporcularımıza ve bu spora gönül veren sevgili Tekirdağlılara teşekkürlerimizi sunarız” dedi.
* Tredaş Spor Genel Sekreteri Zeki Çalışkan: “Amacımız, genç sporcularımıza, sporu sevdirmek”
TREDAŞ Spor Genel Sekreteri Zeki Çalışkanise şöyle konuştu: “İdareci, antrenör ve sporcusuyla bir bütün olarak sportif mücadelemizi tüm etik değerler çerçevesinde yapmaya çalışan Kulübümüz Tekirdağ İline bir derece daha getirmiştir. Amacımız genç sporcularımıza sporu sevdirmek ve sportif bir yaşam içinde olmalarını sağlamaktır. Bu başarılar ve derecelerle daha alt yaş gruplarda bulunan sporcularımıza hedef verebilmek; bu sayede de basketbol sporunu sevdirmek ve genele yaymaktır. Bu yönde ilerleyerek İlimizin basketbol şehri olmasına katkı verebilmek en büyük dileğimizdir” dedi.
* Tredaş Spor Antrenörü Hakangamture: “Anadolu üçüncülüğünü Tekirdağ’a getirmenin haklı gururunu yaşamaktayız”
TREDAŞ Spor Antrenörü Hakan Gamture, şampiyonayı üçüncü bitirmekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, şunları kaydetti;
“Bir çalıştırıcı için uzun yıllar süren çalışmaların semeresini alabilmek kadar anlamlı ve gurur verici bir durum olamaz. Yaptığımız doğru ve istikrarlı çalışmalar neticesinde İlimize başarılı sonuçlar getirdiğimiz için mutluyuz. Ben ve sporcularım Basketbol Yıldız Erkeklerde Anadolu 3.lüğünü Tekirdağ’a getirmenin haklı gururunu yaşamaktayız” dedi.
Şampiyonaya, TREDAŞ Spor Genel Koordinatörü Mesut Uçar da katıldı. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here