Matlı Grubu “Süt Sığırcılığı Sempozyumu”nu Lüleburgaz’da düzenliyor

18
Türkiye’nin önde gelen hayvan yemi üreticisi Matlı A.Ş. bünyesindeki Ömer Matlı Akademi “Süt Sığırcılığı Sempozyumları”nın dördüncüsünü Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde 08 Mayıs 2013 Çarşamba günü (bugün) saat 15.00’te Ezgi Otel’de gerçekleştirecek.
HABER MERKEZİ
Ana teması “Sürü Yönetimi” olan sempozyuma, Trakya’da faaliyet gösteren Süt Sığırı Yetiştiricileri ile Süt Üreticileri katılacak.
Sempozyumun açılış konuşmalarını Matlı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ile Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) Başkanı Adnan Yıldız yapacak. Sempozyumun ilk bölümünde Ulusal Süt Konseyi Başkan Vekili ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Hayvan Yetiştirme ve Islahı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Muhittin Özder “Türkiye’de ve Dünyada Süt Sektöründe Yaşanan Gelişmeler”i aktaracak. Yine sempozyumun ilk bölümünde Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. İsmet Türkmen “Süt Sığırcılığında Mısır Silajı Kullanımı”nı vaka sunumları eşliğinde anlatacak.
Sempozyumun ikinci bölümünde önce “Bir çiftlik sahibi gözüyle işletme ekonomisi” başlığı altında, Bursa’nın Karacabey ilçesindeki çiftliğinde süt üreten Feyz Hayvancılık’ın sahibi Sencer Solakoğlu bu konudaki deneyim ve değerlendirmelerini paylaşacak. Hemen ardından bir başka süt üreticisi, Lüleburgaz’daki Eray Gıda Süt Ürünleri’nin Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Celep, “Bir Çiftlik Hikayesi” başlığı altında, bir inşaat şirketinin nasıl olup da süt işine girdiğini ve Türkiye’nin ilk “Mavi Bayraklı” Süt Üretim Çiftliği’ni kurmayı başardığını anlatacak. (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here