“Masum insanlara reva görülen insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyoruz”

14
Kırklareli Barosu Başkanı Av. Göksel Okumuş,  İşgalci İsrail’in yıllardır devam eden gayrî meşru ambargosu altında yaşam, mücadelesi veren Gazze halkına insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan yardım filosuna yaptığı saldırıyı şiddetle lanetlediklerini belirterek şunları kaydetti:…

HABER MERKEZİ

“İsrail, bu saldırısı ile bir devletten çok illegal bir çete, meşruluğu bulunmayan bir haydut-teşkilat izlenimi vermiştir. Bu saldırı, İsrail’in yıllardır Filistin halkına uyguladığı işgal ve katliamın, hiçbir haklı sebebe dayanmadığını/dayanamayacağını; zulüm ve katliamın İsrail’in yıllardır uyguladığı ve uygulaya geldiği İnsanlık dışı bir alışkanlık haline geldiğini bir kez daha dünyaya göstermiştir.
Fakr-u zaruret içinde ölmeye terk edilen Gazze’ye yönelik ambargo ve abluka başta Gazze’nin kara sınırında yer alan Mısır olmak üzere tüm dünyanın gözlerini kapaması ile bir soykırım faaliyeti olarak devam etmektedir. Katil İsrail’in saldırdığı gemilerde Gazze’ye götürülecek insani yardım malzemesinin yanı sıra çok sayıda vatandaşımız, yardım kuruluşu gönüllüleri, Avrupa ülkelerinden parlamenterler ile birlikte bütün bir insanlığın vicdanı, izzet ve şerefi onuru ve namusu bulunmaktaydı.
İsrail bu saldırısı ile hepimizin, tüm insanlığın onurunu ayaklar altına almış, tüm vicdanları kanatmış, hukukun izzetini yerle bir etmiş, insanlık adına hangi değerler varsa tamamını çiğneyerek kirletmiş bulunmaktadır. Filistin topraklarında hâlen işgalci durumunu sürdüren ve buna mukabil herhangi bir yaptırım ile cezalandırılmayan İsrail, bu duyarsızlık ve hatta himayeden aldığı cesaretle azgınlığın sınırlarını zorlamakta ve bölge barışı için askeri ve nükleer bir tehdit, olmayı sürdürmektedir.
Artık İsrail’in tüm haksız ve hukuksuz tecavüzleri son bulmalı, son verilmelidir. Dünya devletleri ve özellikle Birleşmiş Milletler artık bu teröre, bu haksız, orantısız ve insanlık dışı güç kullanımına dur demeli, İsrail’in Filistin topraklarında Filistin halkına ve tüm insanlığa yönelik zulmüne son verilmesini sağlamalıdır. Mavi Marmara Gemisi’nde vatandaşlarımız ve onurlu insanlara karşı yapılanlar unutulmamalıdır. İsrail’in yaptırımların en serti ile cezalandırılması, büyük ve ortak bir ambargo ile kendine gelmesi sağlanmadıkça zulmünün devam edeceği endişesini taşıyoruz. İsrail ve İsrail’e destek veren devlet, teşkilat, kurum ve kuruluşlar ile şirket ve ürünlere yönelik ciddi ve etkili bir protesto kampanyasının ses getireceği ve böylece lanetlemenin fiili bir durum alarak etkisini göstereceğini düşünüyoruz. Masum insanlara reva görülen insanlık dışı saldırıyı bir kez daha şiddetle ve lanetle kınıyor. Ölen masum İnsanlara rahmet, yaralılara acil şifalar, duyarsız kalplere merhamet ve hassasiyet, bu konuda tüm insanlığa feraset ve cesaret diliyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here