Masa Tenisi’nde Marmara 2.’si oldular

28
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları katıldıkları tüm turnuvalarda aldıkları derecelerle taraftarlarını mutlu etmeye devam ediyor.
HABER MERKEZİ 
19-20 Kasım 2011 tarihlerinde Yalova ilinde yapılan “Yıldızlar A Gurubu İller Müsabakaları”nda ilimizi temsil eden takımların aldıkları derecelerin yanında katılım olarakta oldukça dikkat çektiler. 21 Erkek, 14 Bayan takımın katılımı ile yapılan turnuvaya katılan takımlar arasında Kırklareli ili ilk sırada yer alarak federasyon tarafından özellikle takdir ve tebrik edildi. 
Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat turnuva ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Masa Tenisi artık Kırklareli ilini tüm Türkiye’ de tanıtan ve temsil eden en önemli spor branşlarından birisi olmuştur. Masa Tenisi Süper ligi, 1. Lig de ilimizi temsil eden takımlarımızın göstermiş oldukları bu yükselişler tüm Masa Tenisi camiasında Kırklareli ilinin ezberlenmesine sebep olmuş ilimizde yaptığımız organizasyonlara katılan tüm takımlar yeni organizasyonlarında Kırklareli iline verilmesi için Türkiye Masa tenisi Federasyonu’na isteklerde bulunmuşlardır. İlimiz böylece Masa Tenisi camiası tarafından sevilen ve istenen bir yer durumuna gelmiştir. Kırklareli ili olarak (Merkez ve Lüleburgaz) Yalova’ da yapılan “Yıldızlar A Grubu İller Müsabakaları”na toplam 8 takımla katılarak ilimizdeki sporcuların ne kadar olduğunu herkese göstermişlerdir. İlimizi temsil eden sporcularımız aldıkları derecelerle de masa tenisinin ilimizdeki seviyesini tüm Türkiye’ye bayanlarda 2.- 6. olarak, ayrıca ilk 12’ye 5 takımla kalarak gösterdiler. 
Bayanlarda Milli sporcularımız Damla Üzel, Seda Binici ve diğer sporcularımız Selinay Cengiz, Seray Atagan, Selen Düzyol, Zeynep Demir, Dilay Yarım, Deren Yalın, Melike Dalgıç, Oya Lale Şenoymak, Berfin Güleray, Bilge Tuğla, Ceren Tuna. Erkelerde Serbey Celep, Mert Üzel, Tuğberk Madenci, Furkan Yürük, Doğaç Süpürgeci, Deniz Ali Candan, Zafercan Cebeci, Kıvanç Barut turnuvada ellerinden gelenin en iyisini yaparak ilimizi başarı ile temsil etmişlerdir. “Yıldızlar A Grubu iller Turnuvası”nda ilk 9’ a giren Erkek ve Bayan Takımları Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazanıyorlar.
Ben Özellikle bize değer vererek sorunlarımızı dinleyen ve çözümü için elinden geleni yapacağını ve takipçisi olacağını söylen Kırklareli Milletvekilimiz Şenol Gürşan’a, 2. Lig 1. Lig ve tüm maçlarımızda bizi destekleyen Turgut Dibek’e, Kırklareli Valimiz Mustafa Yaman’a, Kırklareli Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan’a, esnaflarımızdan Ramiz Süzülmüş’e, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekilimiz Metin Delmecioğlu’na, Spor Şube Müdürümüz Ümmühan Bulut’a ve Kırklareli halkına bizlere göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here