Masa Tenisi’nde Kırklareli’nin gururu oldular

11
Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bayan Takımı Masa Tenisi  Yıldızlar (Ortaokullar) Türkiye Şampiyonu oldu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Masa Tenisi artık bir marka olduğunu tescillemeye devam ediyor. 07 Mart 2011 Pazartesi günü ilimiz spor salonunda yapılan “Okullar Yıldızlar (Ortaokullar) İl Birinciliği Müsabakaları’nda Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Erkeklerde ve Bayanlarda İl Birincisi olarak ilimizi 07-10 Nisan 2011 tarihlerinde Sivas’da yapılan “Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Türkiye Şampiyonası”nda temsil ettiler.
07-10 Nisan 2011 tarihleri arasında Sivas’a giden Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu kafilesi Bayan ve Erkek Masa Tenisi Takımları Antrenör Soner Polat, Beden Eğitimi  Öğretmeni Nedret Peran, İdareci Can Sarsınlar ve Bayan Sporcularımız Damla Üzel, Seda Binici, Seda Akıncı ile erkek sporcularımız Bedirhan Keskin, Mert Üzel ve Salih Murat Dağcı’dan oluştu.  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Antrenörü ve Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat Turnuva ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Kırklareli Türkiye’ de Masa Tenisinde artık bir marka bunu son yıllarda aldığımız tüm sonuçlarla taraflı tarafsız herkese ispatladık ve ispatlamaya devam ediyoruz. İlimizde gittikçe yaygınlaşan ve sürekli taraftar ve sporcusu artan sporlardan olan Masa Tenisi İl Temsilciliği il içindeki faaliyetleri ile birlikte Türkiye Şampiyonaları’nda da ilimizi başarı ile temsil etmeye devam ediyor. 07-10 Nisan 2011 tarihlerinde Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda yapılan “Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Türkiye Şampiyonası”na 81 ilden ve KKTC’den olmak üzere toplam 83 bayan 84 erkek takımı katıldı. İlk olarak guruplarla başlayan turnuvada her guruptan 2 takım yukarıya çıkarak ana tabloya girdi ve elemelerle devam ederek şampiyona sona erdi. Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Erkek Takımı turnuvayı 17. olarak Bayan Takımı ise Şampiyon olarak tamamladı.
Özellikle Bayanlarda Türkiye Şampiyonu olan Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Takımı 2007-2008, 2008-2009 yılları İlkokullar Türkiye Şampiyonu ve 2010 yılı Türkiye 2. oldular. Bu senede istikrarlı çalışmalarını devam ederek Ortaokullarda da bu şampiyonluğu kazandı oynadığı tüm maçlarda rakiplerini yenen sporcularımız çok zorlanmadan Türkiye Şampiyonu oldu.  Şampiyon takımımızın kaptanı Damla Üzel (Genç Milli), Seda Binici (Yıldız Milli) ve  Seda Akıncı bu turnuvada ilimizi başarı ile temsil ederek taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandılar. Erkelerde ise Takım kaptanı Bedirhan Keskin, Mert Üzel ve Salih Murat Dağcı ellerinden gelenin en iyisini yaparak Türkiye 17. oldular onları da tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum dedi. Bu takım çok az bir süre sonra ilimizi kesinlikle Milli takım olarak temsil edecektir o nedenle tüm Kırklareli halkından bu çocuklara sahip çıkmalarını destek olmalarını istiyor ve bekliyorum. Bu takımda oynayan kızlarımız aynı zamanda Yıldızlar ve gençler Marmara bölge Şampiyonu, Masa tenisi 1. liginde ise averajla 4. sırada bulunuyorlar ki Süper lige aday takım olarak dikkat çekiyorlar, Ben inanıyorum ki Süper ligde de ilimizi temsil edeceklerdir.
Ben bizlere tüm çalışmalarımızda destek olan Kırklareli Milletvekillerimiz Ahmet Gökhan Sarıçam ve Turgut Dibek’e, Kırklareli Valimiz Mustafa Yaman’a, Kırklareli Belediye Başkanımız Av. Cavit Çağlayan’a, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Süleyman Çetin’e, Spor Şube  Müdürümüz Ümmühan Bulut’a, Şube Müdürümüz Metin Delmecioğlu’na ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Kalkan’a, Beden Eğitimi öğretmeni Nedret Peran’a ve tüm okul personeline bizlere göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyor, desteklerinde sonuçsuz kalmamasından dolayı mutluluğumu onlarla paylaşıyorum. Bu şampiyonluğu önce Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okuluna sonrada Tüm Kırklareli’ ne armağan ediyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here