Masa Tenisi Süper Ligi 3. Etap Maçları başladı

12
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları 2011-2012 Sezonu’nu Süper Lig Müsabakaları ile açtılar. Devamında Minikler ve Yıldızlar Grup Maçları ve Süper Lig 2. Etap Maçları’nı oynadılar son olara Süper Lig 3. Etap Maçları için 03-04 Aralık  2011 tarihlerinde İzmit Hasan Gemici Spor Salonu’na giden sporcularımız buradan şen döndüler. Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi’nde 16 Erkek, 16 Bayan Takımı mücadele ediyor;
HABER MERKEZİ
Erkeklerde Masa Tenisi İhtisas Adana, İBB Spor İstanbul, Beşiktaş İstanbul, TED İstanbul, Fenerbahçe İstanbul, İstanbul Kupası Tenis Spor, Sarkuysan Kocaeli, Lefke Avrupa Üniversitesi Kıbrıs, Tofaş Bursa, Büyük Şehir Belediyesi Ankaraspor, Çankaya Üniversitesi Ankara,  Bahçeşehir Akpınarspor İstanbul, Agrigreen Bursa, Belediye Gençlikspor Yalova, Anafen Koleji İstanbul, Özel idare yol spor Zonguldak takımları. 
Bayanlarda  ise: Fenerbahçe İstanbul, Çukurova Üniversitesi Adana, Büyük Şehir Belediyesi Kağıt Spor Kocaeli, Çağfen Koleji Eskişehir, İBB İstanbul, Anadolu Üniversitesi Eskişehir, DSİ Nilüfer Bursa, İl Özel İdaresi Bursa, Büyük Şehir Belediye Bursa, Tigemspor Ankara, Tarımspor Ankara, B.Şehir Belediyesi Ankaraspor, Büyük Şehir Belediyesi İzmir, DSİ İstanbul, Gençlikspor Hakkari ve Gençlikspor Kırklareli takımları mücadele ettiler.
Masa Tenisi İl Temsilcisi ve Antrenör Soner Polat müsabakalarla ile ilgili şu açıklamaları yaptı:                                
“Bu sene Süper Lig özellikle bayanlarda oldukça kaliteli ve iddialı takımlardan kurulu toplamda 10 yabancı sporcunun bulunduğu ligde yılların takımlarının yanında yer alan Kırklareli Gençlikspor Bayan Takımı 15 yaş ortalaması ile herkesin gönüllerindeki şampiyon olarak Süper lige renk kattı. Tüm sporcuları alt yapıdan olan ender illerden biri olarak ta dikkatleri ayrıca çekmeyi başardı. Sporcularımızdan Damla Üzel (1997 doğumlu Genç Milli) Seda Binici 1998 doğumlu Yıldızlar Kategorisi’nde), Elif Büşra Polat (1993 doğumlu). İlk 3 etap maçları sonunda takımımız 12. sırada yer alarak ligde kalıcı olmak için mücadele edeceğini herkese gösterdi. Süper Lig toplamda 8 etaptan oluşuyor ilk yarı 4 etap, 2 yarı 4 etap. Süper Lig 3. etap maçları sonunda alınan sonuçlar şöyle: Erkeklerde Fenerbahçe namaglup lider İBB ve  Beşiktaş ilk üçte 3. etabı kapadılar. Bayanlarda ise Fenerbahçe namaglup, Büyük Şehir Belediyesi Bursa ve Büyük Şehir Belediyesi Kağıtspor Kocaeli  3. etabı ilk üç sırada kapayan ekipler oldular
Süper Lig’de ne değişecek; önce bunu bilmek lazım Türkiye Masa Tenisi Süper ligi Masa Tenisi’nin vitrini. Süper Lig’de bir çok yabancı ve ünlü sporcunun yanında büyük takımlarımız da mücadele ediyorlar. Türk Milli Takımı’nda oynayan Melek Hu, Şirin Hi, kendi milli takımlarında oynayan Eliza Samara, Ahmet Saleh gibi oyuncularla büyük kulüplerimizin olduğu ligde bizde bize yakışan şekilde mücadele ediyoruz. Süper ligin bize katkısı ne olur dersek; birincisi bu takımlarımız ilimize gelecekler, ikincisi ilimizdeki sporcular bu takımlarla, sporcularla oynayarak ve izleyerek vizyonlarını genişletecek ve hedeflerini büyütecekler, üçüncüsü Kırklareli halkı Masa Tenisi’ne daha farklı yaklaşarak bu sporun ilimizde daha da gelişmesine katkıda bulunacaklar, dördüncüsü ilimizde süper lig müsabakaları yapılarak tüm esnaflarımıza artı bir gelir kapısı olacaklar ve en önemlisi de Kırklareli ilini  tüm Türkiye’de tanıtarak iç turizm de hareketlilik yaşatacaktır.
Sonuç olarak Türkiye Süper liginde oynayan takımımız artık ilimiz esnafı tarafından sponsorluk anlamında mutlaka ve mutlaka desteklenmesi gerekliliğini buradan tüm iş adamlarımıza, Fabrikalara, Dernek ve odalara  duyuruyorum. Süper Lig vitrininde Kırklareli her şeyi ile tam olarak yer almalı diyorum. Başarı sadece Antrenör ve sporcularla gelmiyor il olarak kenetlenmek, sahiplenmek gerekiyor ve başarı herkesin oluyor.
Ben Özellikle bize değer vererek sorunlarımızı dinleyen ve çözümü için elinden geleni yapacağını ve takipçisi olacağını söylen Kırklareli Milletvekilimiz Şenol Gürşan’a, ayrıca 2. Lig 1. Lig ve tüm maçlarımızda bizi destekleyen Turgut Dibek’e, Kırklareli Valimiz Mustafa Yaman’a, Kırklareli Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan’a, esnaflarımızdan Ramiz Süzülmüş’e, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekilimiz Metin Delmecioğlu’na ve Kırklareli halkına bizlere göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyor bu desteklerinde sonuçsuz kalmamasından dolayı mutluluğumu onlarla paylaşıyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here