“Masa Tenisi Minikler (İlkokullar) İl Birinciliği” yapıldı

18
Kırklareli Masa Tenisi seviyesi artık üst seviyelerde müsabakalarla taraftarlarını mutlu etmeye devam ediyor.

HABER MERKEZ İ
31 Mart 2011 Perşembe günü Kapalı Spor Salonu’nda yapılan “Okullar Minikler (İlkokullar) İl birinciliği Müsabakaları”na Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Lüleburgaz Emrullah Efendi İlköğretim okulları damgasını vurdu. Kızlarda Şampiyon olan Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Erkeklerde ise 2 oldu. Lüleburgaz Emrullah Efendi İ.Ö.O. ise Erkelerde 1. olurken Kızlarda 2. oldu. Dereceye giren Takımlarımız 25-28 Nisan 2011 tarihleri arasında Çorum’da yapılacak olan “Milli Eğitim Bakanlığı Minikler Türkiye Şampiyonası”nda ilimizi temsil edecek.
Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat turnuva ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
“İlimizde gittikçe yaygınlaşan, sürekli taraftar ve sporcusu artan müsabakalarda ki seyir ve seviyesi yükselen sporlardan olan Masa Tenisi il temsilciliği il içindeki faaliyetleri devam ediyor. 31 Mart 2011 Perşembe günü ilimiz spor salonunda yapılan Okullar Minikler (İlkokullar) İl birinciliği müsabakalarına 9 erkek 6 bayan takımı katıldı ki son yıllarda ki en yoğun katılım olarak dikkatlerden kaçmadı. Özellikle Erkeklerde ki il birinciliği müsabakaları gerçekten seyir zevki süper müsabakalardı. Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Lüleburgaz Emrullah Efendi İlköğretim Okulları’nın üstünlüğü ile geçen turnuvada Çoğu ilimizdeki kulüplerde oynayan oyuncuların gösterdikleri performans taraflı tarafsız herkes tarafından çok beğenildi. Bu turnuvada Kızlarda 1.ve 2 olan takımlar (Bir önceki sene Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Türkiye 2. olduğu için 2 takımla ilimizin temsil edilmesini sağlamıştır.)  Erkeklerde ise 1. olan takım 25-28 Nisan 2011 tarihlerinde Çorum’da yapılacak olan “Milli Eğitim Bakanlığı Minikler Türkiye Şampiyonası”nda İlimizi temsil edecek. Ben Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim okulunun çalıştırıcısı olarak Çorum’ da ilimizi başarı ile temsil ederek Türkiye Şampiyonluğu ile ilimize döneceğimizi düşünüyorum.
Hem Bayanlarda Hem erkeklerde Türkiye Şampiyonluğunun en büyük adayı olan Kırklareli sporcuları Cumhuriyet İlköğretim Okulu Takımı 2007-2008, 2008 -2009 yılları ilkokullar Türkiye şampiyonu ve 2009 – 2010 yılı Türkiye 2. oldular. Lüleburgaz Emrullah Efendi İlköğretim Okulu ise 2009-2010 yılında Türkiye 5. olarak bu sene Şampiyonluk için en büyük adaylardan biri olduğunu gösterdi.  Şimdi sıra Yeniden Türkiye Şampiyonluğuna geldi ki bunu da başaracağız.
Şampiyon takımlarımız Bayanlarda Kaptanı Seray Atagan, Selinay Cengiz Aybüke Yağmur Gür Erkelerde Kaptan Canberk Canayakın, Serbey Celep, Doğaç Süpürgeci bu turnuvada ilimizi başarı ile temsil edeceklerdir. Ben şimdiden turnuvaya katılacak olan tüm il takımlarına başarılar diliyorum. Eğer bu turnuvaya ilimiz erkelerde de 2 takımla katılma hakkı elde etseydi ben eminim ki her iki takımımızda Türkiye’ de ilk 4 içerisinde yer alırdı.
Turnuvaya İl Merkezinden erkelerde Cumhuriyet İ.Ö.O., Gaziosman Paşa İ.Ö.O., Atatürk İ.Ö.O. ve Gazi Mustafa Kemal İ.Ö.O. Lüleburgaz’ dan Emrullah Efendi İ.Ö.O. 8 Mart İ.Ö.O., Bahçelievler İ.Ö.O. ve Özel Büyük Şimşek Koleji  Bayanlarda ise Cumhuriyet İ.Ö.O. Hamdi Helvacıoğlu İ.Ö.O. Gaziosmanpaşa İ.Ö.O. ve Gazi Mustafa Kemal İ.Ö.O  Lüleburgaz’dan Emrullah Efendi İ.Ö.O. ve Özel Büyük Şimşek Koleji takımları katıldılar.”
* Erkekler: 1. Lüleburgaz Emrullah Efendi İlköğretim Okulu, 2. Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 3. Lüleburgaz Özel Büyük Şimşek Koleji, 4. Lüleburgaz 8 Kasım İlköğretim Okulu.
* Kızlar: 1. Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 2. Lüleburgaz Emrullah Efendi İlköğretim Okulu, 3. Lüleburgaz Özel Büyük Şimşek Koleji, 4. Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here