“Masa Tenisi Cumhuriyet Kupası Turnuvası” düzenlendi

22
Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilciliği İl içi faaliyetleri ile de çalışmalarına ve turnuvalarına devam ediyor.

HABER MERKEZİ
 Kırklareli’de gittikçe yaygınlaşan ve sürekli taraftar ve sporcusu artan sporlardan olan Masa Tenisi İl Temsilciliği İl içindeki faaliyetleri kapsamında 01 Kasım 2009 Pazar günü “Masa Tenisi Cumhuriyet Kupası Turnuvası” düzenleyerek devam etti.
Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat Turnuva ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Masa Tenisi İl Temsilciliğinin faaliyet programında yer alan Cumhuriyet Kupası Ferdi İl Birinciliği Müsabakaları Kırklareli Spor Salonu’nda 01 Kasım 2009 Pazar günü yapıldı. Turnuvaya Kırklareli, Edirne ve Lüleburgaz Masa Tenisi Sporcuları ile yeni başlayan kız ve erkek sporcular arasında yapıldı. Turnuvaya Kırklareli Gençlik spor, Kırklareli Belediyespor ve Kırklareli Spor İhtisas Kulübü, Gençlerbirliği sporcuları merkezden Gençlikspor  Edirne’den ve Tikveşli Spor Kulübü, Lüleburgaz Masa Tenisi İhtisas Kulübü oyuncuları ise Lüleburgaz’dan katıldılar.
Turnuvaya velilerin ilgisi oldukça fazlaydı. Bizler sadece velilerin değil tüm spor severlerin bütün turnuvalara gelerek sporcularımıza destek olmaları gerektiğini sporu seyircinin büyüttüğünü düşünüyoruz. Çünkü oldukça çekişmeli ve zevkli müsabakaların olduğu turnuvada izleyenler Masa Tenisi anlamında her şeyi gördüler sevinç hüzün teknik taktik bu tür turnuvaların ilimizdeki sporcuların gelişmeleri için çok önemli. Sporcularımızın sürekli formda kalmaları ancak il içi turnuvalarla mümkün bizde bunu elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz özellikle Minik Erkekler ve Genç Kızlar Müsabakaları izlenmeye değer maçlardı çok kaliteli geçen maçlarda seyircilerde istediklerini fazlası ile aldılar.
Ben dereceye giren tüm sporcularımızı kutlarken İl dışı turnuvalara katılmamız için sürekli bizleri destekleyen Belediye Başkanımız Av. Cavit Çağlayan’a, İl Müdür Vekilimiz Sayın Süleyman Çetin’e Şube Müdürlerimize ve tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Yapılan Turnuva’da dereceye girenler ise şu şekilde belirlendi:
* Minik Kızlar:
1. Minel Özen (Tikveşli)   
2. Ecem Eminoğlu (Tikveşli)            
3. Selinay Cengiz (Kırklarelispor İhtisas) 
3. Asude Kıpçak (Tikveşli)   
* Minik Erkekler:
1. Utkay Erüstün (Tikveşli)
2. Serbey Celep (Tikveşli)
3. Tuğberk Madenci (Kırklarelispor İhtisas)
3. Ozan Dalkıran (Tikveşli)                                                    
* Genç Kızlar:
1. Damla Üzel  (Kırklareli)  
2. Elif Büşra Polat (Kırklareli) 
3. Merve Kanbir (Lüleburgaz)
3. Bilge Tılmaz (Kırklareli)   
* Genç Erkekler:
1. Eray Kahraman (Edirne)
2. Melikşah Demirel (Lüleburgaz MTİ)
3. Samet Polat (Kırklareli Belediyespor)
3. Yağız Engin (Kırklareli Belediyespor)
* Teşvik Amaçlı Madalya Alan Sporcular: Doğa Pişkin (Tikveşli), Berfin Güleray (Kırklareli), Zeynep Demir (Kırklareli), Mert Üzel (Kırklareli), Görkem Özden (Kırklareli), Kıvanç Barut (Kırklareli), Caner Atik (Tikveşli), Yarkın Cebelli (Tikveşli) (s)  
                                                                                                                                              

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here