Masa Tenisçilerimiz Ankara’da Şampiyonluğa raket sallayacaklar

18
Masa tenisi maçlarının en prestijli olan, En İyi 12’ler Turnuvası Kırklareli’de yapıldı. Masa Tenisçilerimiz ilk önce 1. Lig Maçları’nda İzmit’te sonra da Şampiyonluk için Ankara’da raket sallayacaklar.

HABER MERKEZİ
Kırklareli masa tenisi turnuvasında, Kırklareli İl Temsilciliği programında yer alan, en prestijli turnuvası olan En İyi 12’ler Turnuvası Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.
Minikler, Teşvikler ve Gençler olarak 3 kategoriye ayrılan gruplar İzmit’te yapılacak olan 1. Lig maçları öncesinde hem antrenman hem de performans ölçmeleri bakımından En İyi 12’ler Turnuvası yapıldı. Gençler, Teşvikler ve Minikler kategorisinde yapılan karşılaşmalarda sergilenen oyunun kalitesi antrenörleri mutlu etti. Oyuncular maçlarda oldukça yüksek performans sergilediler ve kendi oyunlarından memnun olmalarının yanı sıra masa tenisi oynamanın da zevkini yaşadılar.
Masa Tenisi Kırklareli İl Temsilcisi olan Soner Polat yaptığı açıklamasında; “İzmit’te yapılacak olan 1. Lig maçları öncesi özellikle Genç ve Minik sporcularımızın göstermiş oldukları performans gerçekten çok iyiydi. Umarım bu performansları 1. Ligde de böyle devam eder. Ama bizim asıl hedefimiz Ankara’da 04 ve 07 Mart 2010 tarihlerinde yapılacak olan Minikler Türkiye Şampiyonası ki, biz bu şampiyonada Bayanlarda Şampiyonluğun en büyük adayıyız. Zaten Gençler En İyi 12’ler de dereceye giren üç sporcu da Minikler Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil edecek takımın temel elemanlarıdır. Bu da şampiyonlukta ne kadar iddialı olduğumuzun bir göstergesi diye düşünüyorum.
Burada özellikle Lüleburgaz’dan gelen sporcu ve velilere ayrıca değinmek istiyorum. Kırklareli’de yapılan tüm müsabakalara kalabalık bir sporcu grubuyla birlikte çok ilgili veli grubu da katılmaktadır. Bu gerçekten takdir edilecek bir durum. Nedenine de gelince, ilimiz olan Kırklareli’de yapılan bu maçlarda merkezdeki sporcuların velilerinin yarısı bu maçlara hiç ilgi göstermemektedir ve çocuklarının ne durumda olduğunu görmeye bile gelmemektedirler. Ki turnuva kendi spor salonumuzda yapıldı. Bu nedenle ben Lüleburgaz’dan gelen tüm sporcuları ve velilerini kutluyorum ve masa tenisine vermiş oldukları destekten dolayı hepsine teşekkür ediyorum.
Kırklareli’de ki başarının artması il içi rekabetle mümkün olacağından yetişen her sporcunun bu duruma katkı sağlayacağı düşünüldüğünde gerçekten Türkiye’deki başarının il içindeki rekabetten geçtiği aşikârdır. Bu nedenle il içi rekabeti herkesin desteklemesi ve masa tenisi severlerin tribünlere gelmeleriyle birlikte çocuklarını bu spora kanalize etmeleri gerekmektedir” dedi.
Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda yapılan En İyi 12’ler Turnuvası’ndaki dereceler ise şu şekilde oldu;
* Teşvik Erkekler; 1. Zafercan Cebeci, 2.Emir Yel
* Teşvik Bayanlar; 1. Gülce Mülayim, 2.Berfin Gülenay
* Minik Bayanlar; 1. Ecem Eminoğlu, 2. Melis Başçı, 3. Asude Kıpçak, 4. Selinay Cengiz
* Minik Erkekler; 1. Doğaç Süpürgeci, 2. Ozan Dalkıran, 3. Atakan Ersan, 4. Ali Candan
* Yıldız Erkekler; 1. Aykut Körler, 2. Rasim Günaydın, 3. Bedirhan Keskin, 4. Canberk Canayakın
* Gençler; 1.Elif Büşra Polat, 2. Damla Üzel, 3. Merve Kanbir, 4. Aysu Aygün (e.u.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here