Marotoncularımız “Çevre” için koştu

13
Kırklareli’nin Lüleburgaz bölgesi atletlerinden Emrullah Demirel ve Halil Aslan Tirebolu Dernekler Federasyonu’na (TİRDEF) destek vermek amacıyla Kovanpınar Köyü’nden …….


HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz bölgesi atletlerinden Emrullah Demirel ve Halil Aslan Tirebolu Dernekler Federasyonu’na (TİRDEF) destek vermek amacıyla Kovanpınar Köyü’nden Tirebolu’ya koştu. Atletlerimiz 18 km’lik zor parkuru 1.37’de tamamlayarak alkış topladılar.
Giresun’un Tirebolu ilçesi koylarını koruyabilmiş nadir yerlerden birisi ve Tirebolu’lular balıkçı barınağını ve tarihi Tirebolu kalesini korumak istiyorlar. Bu yüzden de Tirebolu’ya liman yapılmasına karşı çıkıyorlar.
Konuyla ilgili olarak Emrullah Demirel gazetemize şu açıklamayı yaptı; “Ben Tirebolu Kovanpınar Köyü doğumluyum. Ben de çevreye duyarlı herkes gibi, havanın ve suyun kirletilmesine tepki gösteriyorum. Eskiden Ergene Nehri pırıl pırıl temiz suya sahipmiş ve insanlar balık tutuyorlarmış. Şimdi sularımız zehir akıtıyor ve havadan zehir soluyoruz. Kanser vakalarımdaki artışı çaresiz bir şekilde izliyoruz. Ülkemizi hava kirliliğinden korunmak için omuz omuza vermemiz gerekiyor.”
Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) yöneticileri atletlerimize teşekkür ederek birer plaket verdiler. Ayrıca gelecek yıl başka bir organizasyona katılmaları için atletlerimizden söz aldı. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here