MARKA İSİMLER

8
Nurettin Nişikli
BAŞYAZI
Şenol Goncagül
Aslında, bu sütunda Nurettin Nişikli’yi, marka isim olarak sıraya almıştım. Vefatı, derin bir iz bıraktığı gibi, sıralamayı da değiştirmiş oldu! Kırklareli, Nurettin Nişikli’yi yazık ki yeterince anlamadı! Hep olduğu gibi de, Nurettin Nişikli’yi,  kaybettikten sonra anlama moduna gireceğiz…
Sanırım, evvelki yaz aylarıydı. Kızımı yurtdışına göndermek için otogara gitmiştim. Her zaman olduğu gibi, tüm mütevazılıği ve iyi niyeti ile yardımcı olmak üzere harekete geçti. Talimatlar yağdırdı. Hal sordu. Hatır dinledi…
Nurettin Nişikli; gerçekten de kalitesi ile sadece bu il de değil, tüm ülkede ve hatta birçok balkan ülkesinde de MARKA olmuş bir isimdi. Son dönemlerde sağlık nedeniyle işleri yürüten değerli arkadaşım Muhsin Nişikli ile daha çok görüşüyorduk. Nişikli Kardeşler, bugünkü Nişikli Markası’nı oluştururlarken, elbette ki bu aşamaya kadar kolay gelmediler.
Defalarca röportaj yaptık kendisi ile. “Çığırtkanlıktan, tırnaklarım ile kaza kaza bugünlere geldim ben” derdi hep. En son görüşmemizde de, sanki bugünü hissetmiş gibi; “Sen iyi bir gazeteci ve yazarsın. Kalemin akıcı. Üslubun iyi. Zaman ayır da, gel benim hayat hikâyemi kaleme al. İnsanlar, hayatın asıl renklerini ve güçlüklerini görsünler. Buralara paraşütle inmediğimizi öğrensinler. Kendilerine göre ders çıkarıp, öğütler alsınlar. Çığırtkanlıktan gelip te, firma sahibi olmak nasıl bir şeymiş, herkes bilip, öğrensin…” demişti.
Biz bir türlü zaman bulup ta o kitabı hiç yazamadık…
Uluslararası bir firma hayata geçirdi. Ki, en son olarak ta, Bulgaristan’ın en prestijli firması ödülünü aldı. (Bu ödülü alan ilk Türk Firması oldu)
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı yaptı. Nişikli Turizm olarak, yayınlanan dergi sayesinde medya alanına da adım atarak, bölgesel değerlerimizin tanıtımında önemli bir katkı sağladı.
Nurettin Nişikli’yi, ardında bıraktığı pozitif duygu ve düşüncelerle, topluma sağladığı olumlu katkıları ve hayırları ile uğurladık. Mekânı Cennet, örnekleri bol olsun…
Hayat kimseye baki değil, önemli olan geride bırakabileceğimiz bir hoş seda ise, Nurettin Nişikli bunu fazlası ve layıkı ile yaptı.
Kalın sağlıcak ile…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here