MARÇEP 39. Bölge Toplantısı Kırklareli’de yapılacak

14
* Marmara Çevre Platformu’nun (MARÇEP) 39. Bölge Toplantısı 25 Aralık 2010 Cumartesi günü Kırklareli’de yapılacak.

HABER MERKEZİ
Ziraat Mühendisleri Odası Kırklareli İl Temsilcisi Dr. Erol Özkan, Marmara Çevre Platformu’nun (MARÇEP) 39. Bölge Toplantısı’nı 25 Aralık 2010 Cumartesi günü Kırklareli’de yapacağını belirtti.
Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yapılacak olan Marmara Çevre Platformu’nun (MARÇEP) 39. Bölge Toplantısı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Dr. Özkan şunları kaydetti:
“Trakya Çevre Düzeni Planı’nda inceleme ve irdeleme açısından sona yaklaşıldığı ve değişiklik taleplerinin iletilmesi, sonlandırılması, karar verme ve onaylama aşamasına gelindiği süreçte Kırklareli’de yapılacak olan bu toplantı önem taşımaktadır. Çünkü bu toplantı büyük olasılıkla, bu süreçte Trakya Planları’na yönelik olarak yapılan son toplantı olacaktır. Bu özelliği de toplantının önemini artırmaktadır ve bu nedenle de toplantıya Trakya’nın farklı yerlerinden katılımcı olacağı beklenmektedir.    
Toplantı saat 11.00’de açılışın yapılıp divanın oluşturulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. 11.30-12.00 saatleri arasında Prof. Dr. Osman İnci “Trakya Planlarında Son Durum”, 12.00-12.30 saatleri arasında Prof. Dr. Emre Aysu "İMP Planının İrdelenmesi", 12.30-13.00 saatleri arasında Dr. Faruk Yorulmaz "Sanayileşme ve Halk Sağlığı İlişkileri"
konularında bilgiler verecekler.
13.00-14.00 saatleri arazsında verilecek aranın ardından 14.00-14.30 saatleri arasında Yrd. Doç. Hakan OKURSOY "Trakya’nın Su Kaynakları", 14.30-15.00 saatleri arasında Av. Bülent KAÇAR "Planlamada Hukuksal Süreç" konularında bilgilendirmelerde bulunacaklar. 15.00-16.00 saatleri arasında sorulan sorular cevaplandırılacak. 17.00-18.00 saatleri arasında ise MARÇEP Birleşenleri Toplantısı gerçekleştirilerek program sona erecek.”
Marmara Çevre Platformu (MARÇEP) Birleşenleri olarak BATOÇ-SEN, Kırklareli Kanserle Savaş Derneği, TMMOB Kırklareli İl Temsilciliği, Kırklareli Belediye Başkanlığı, Kırklareli Kent Konseyi, Kırklareli Ticaret Borsası, Kırklareli Ticaret ve Sanayi odası, Ziraat Mühendisleri Odası Kırklareli İl Temsilciliği, Kırklareli Barosu, Kırklareli Tabip Odası, Kırklareli Ziraat Odası, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Kırklareli Kültür Varlıkları Derneği, Kırklareli Muhtarlar Derneği, Istranca Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü, KIFSAD, ADD Kırklareli Şubesi, ÇYDD Kırklareli Şubesi, TEMA Kırklareli Temsilciliği, Türkiye Ziraatçılar Derneği Kırklareli Şubesi, Nişikli Turizm A.Ş., Kırklareli Arıcılar Birliği, Poyralı Köyü Muhtarlığı, S.S. Dokuzhöyük Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen programa destek veriliyor. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here