“Manda Birliği’ne üye ol, desteklemelerden yararlan”

20
Trakya’nın ilk, Türkiye’nin 9. Mandacılar Birliği Kırklareli’de kuruluyor
HABER MERKEZİ
Trakya’da ilk Türkiye’de 9. olarak kurulacak olan Kırklareli İli Damızlık Manda Üreticileri Birliği’nin Ticaret Sicil Gazetesi’nde tescilini müteakip faaliyetlerine başlayacağını belirten Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Erhan Güçlü, birliğe üye olacak üreticilerin desteklemelerden faydalanacağını belirterek şunları kaydetti:
“İlimizde Damızlık Manda Yetiştiriciliği ile ilgili toplantılarımızın ilkini Demirköy ilçemize bağlı İğneada Beldesi’nde 135 üreticinin katılımı ile Mart ayı içerisinde gerçekleştirdik. Bu toplantıda; “İlimizdeki Manda Varlığı, Damızlık Manda Birliği’nin Kurulması, Kurulması ile Birlikte Üreticiye Sağlayacağı Katkı ve Desteklemeler” konularında ayrıntılı bilgi verildi. Bakanlığımız tarafından Manda üreticilerine Anaç Manda başına 300 TL destek ödemesi yapılmaktadır. Ancak Kırklareli İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği’nin kurulmasının ardından “Halk Elinde Anadolu Mandası Islahı Ülkesel Projesi” kapsamında Bakanlığımız tarafından programa alınacağı Müdürlüğümüze bildirildi. Dolayısıyla bu projenin uygulamaya konulması ile birlikte Anaç Manda başına alınacak destek 950 TL’ye çıkarılacaktır.
Kuruluş çalışmaları ile ilgili Kırklareli Valiliği Makamı’ndan gerekli onay alınmış olup, Ticaret Sicil Gazetesi’nde tescilini müteakip, yapılacak olan Kuruluş Genel Kurulu’ndan sonra birliğimiz faaliyetlerine resmen başlamış olacaktır.
Kırklareli İli Damızlık Manda Üreticileri Birliği’nin Geçici Başkanlığı’nı Şeref Saykur, Başkan Yardımcılığı’nı Hüseyin Tan, Muhasip Üyeliği’ni Güzay Başar, Üyelikleri’ni Ramazan Çolak, Haydar Dönmezaşar, Rasim Yalçın ve Saim Dan yapıyor.” (s)    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here