Malkara’da heyelandan karayolu yarıldı

14
Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde etkili olan sağanak yağmurun ardından Malkara- Keşan yolunda oluşan toprak kaymasının ardından asfalt yarıldı. Bu yoldan geçen 2 araç ise yan yattı. Mucize eseri kazalarda yaralanan olmadı.


HABER MERKEZİ

Malkara’da aralıklarla etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Tekirdağ – Malkara karayolunun 32’nci kilometresinde bulunan Yörük Köyü sapağı mevkiindeki yol, 12 Şubat Cuma günü saat 10.00 sıralarında toprak kayması nedeniyle kısmen çöktü ve asfalt yarıldı. Bu yolu kullanan 43 yaşındaki Kemal Gazioğlu yönetimindeki 34 DP 5495 plakalı otomobil ile 21 yaşındaki Arif Ocak yönetimindeki 34 TE 6331 plakalı kapalı kasa kamyonet kısa süre aralıklarla yoldan çıkarak yan yattı. Şans eseri 2 araçta da bulunan 5 kişi kazada yaralanmadı.
Ne olduğunu anlamadıklarını belirten otomobilin içindeki yolculardan Hüseyin Er, “Biz pazarcılık yapıyoruz. Tezgâhımızı açmaya gidiyorduk. Yolun çöktüğünü ve yolun ayrıldığını fark edemedik. Çöken yere girdiğimizde Arif direksiyon hâkimiyetini yitirdi ve araç yan yattı. Çok korktuk” dedi.
Kazaların ardından gelen karayolları ekipleri çöken ve birbirinden ayrılan yolda asfalt atma çalışması yaptı. Ulaşımdaki sıkıntı yapılan çalışmaların ardından giderildi. (m.y.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here