Maliye kafesteki kazların tüyünü öldüresiye yolmasın

14
TÜRKİYE’deki vergi sisteminin siyasi müdahalelere izin vermeyecek bir konuma getirilmesi gerektiğini bildiren TÜRKONFED Başkanı Celal Beysel, “Maliye’nin siyasi uygulamalar yaptığı dedikodusu bile girişimcinin kayıt içine girme iştahını kesiyor.


TÜRKİYE’deki vergi sisteminin siyasi müdahalelere izin vermeyecek bir konuma getirilmesi gerektiğini bildiren TÜRKONFED Başkanı Celal Beysel, “Maliye’nin siyasi uygulamalar yaptığı dedikodusu bile girişimcinin kayıt içine girme iştahını kesiyor. Maliye’nin sadece kafesteki kazların tüylerini, yolmaktan vazgeçmesi gerekmektedir” dedi.
TÜRKONFED Başkanı Celal Beysel zirve arifesinde toplanıp nabız yoklaması yaptıklarını belirterek, şunları söyledi: “Türkiye tarihi dönemeci sınıf atlayarak atlatmalı. Eğer siyasi partilerimiz 1970’lerin sonunda gördüğümüz gerilim sahnelerini ve acılarını bize yeniden yaşatırlarsa, yani tarihten ders almamışlarsa tarih de millet de onları af etmeyecek. Türkiye, 2009’da ekonomik kriz yetmezmiş gibi, siyasi açıdan da zor bir yıl geçirdi. Meclis’te kavga edenlerin, halka itidal çağrısı yapması etkili olmuyor.”
Nefesimizi kesen bir yıl oldu
Celal Beysel, küresel krizin birçok sektörde ciddi hasara yol açtığına da dikkati çekerek “İş dünyası çok zor bir yılı ‘nefesi kesilmiş bir şekilde’ bitirdi. Hükümetin başlattığı demokratik açılım süreci, üzülerek söylemek gerekir ki henüz başarılı olamadı. Son haftalardaki çatışma ortamı, zaten siyasi kutuplaşmalarla gerilmiş toplumun moralini iyice bozdu” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here