Mali Desteklerde Proje teslim süresi uzatıldı

9
Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programlarında 3 Aralık
2010 olarak açıklanan son başvuru tarihi 31 Aralık 2010 Cuma gününe
kadar uzatıldı.

HABER MERKEZİ
 Böylece Ajansın hibelerinden yararlanmak isteyenlere projelerini hazırlamaları için yaklaşık bir aylık ek süre tanınmış oldu.
18 Ekim 2010 tarihinde “Küçük Ölçekli Altyapı” ve “Rekabet Gücünün Arttırılması” başlıklı iki Mali Destek Programı için proje çağrısına çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, proje kabul tarihini 31 Aralık’a uzattı. Söz konusu hibelerden yararlanmak üzere proje yazmak isteyen fakat hazırlıklarını son başvuru tarihine dek tamamlama konusunda endişe yaşayanlara müjdeli haber Ajansın Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’ndan geldi. Toplantıda alınan karara göre proje sahipleri, desteklerden yararlanmak için başvurularını yılsonuna kadar yapabilecekler.
KOBİ’lerin, kamu kurumlarının ve sivil toplum örgütlerinin üreteceği projelerden başarılı bulunanlara 13,5 milyon liralık hibe dağıtacak olan Trakya Kalkınma Ajansı, proje teslim süresini uzatarak nitelikli başvuru sayısını artırmayı amaçlıyor. Bölgede proje üretme kültürünü artırmayı öncelikli hedefleri olarak belirlediklerini söyleyen Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, bu doğrultuda paydaşlarına her türlü kolaylığı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.
Üstün, bu amaçla Trakya çapında ücretsiz proje hazırlama eğitimleri düzenlediklerini hatırlatırken gelen talepleri de dikkate alarak hibeler için son başvuru tarihini uzatma kararı aldıklarını söyledi. Genel Sekreter Üstün, tanınan bu ek süre sayesinde daha fazla sayıda proje sahibine mali desteklerden yararlanmak için başvuru imkanı sunduklarını ifade etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here