“Malazgirt Zaferi Türk-İslam Medeniyeti’nin dünyaya açılan kapısı olmuştur”

13
Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu’nun Malazgirt Zaferi’nin 942. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında; “Türk milleti mazisi şan ve şerefle dolu yüce bir milletir. 
HABER MERKEZİ
Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu’nun Malazgirt Zaferi’nin 942. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında; “Türk milleti mazisi şan ve şerefle dolu yüce bir milletir. Milletimiz tarih boyunca pek çok kahramanlıklar göstermiş, büyük zaferler kazanmıştır. Bu zaferler sadece Türk milletinin tarihini değil aynı zamanda dünya tarihini de etkilemiş, önemli gelişmelere yol açmıştır.
Bizans ordusunu mağlup ederek Anadolu’yu Türk yurdu yapan Alpaslan’ın ve Malazgirt Zaferi’nin müstesna bir yeri vardır. Bu zafer, hem Türk ülkelerini düşman tehlikesinden kurtarmış, hem de Anadolu topraklarının ebediyen Türk ve İslam ülkesi olmasını sağlanmıştır.
Malazgirt Zaferi, Türk Milleti’nin yeniden diriliş ve yeni başlangıçlar yapmasının ilk adımını oluşturmuştur. Malazgirt zaferinin ardından Anadolu, bin yıla yakın süredir Türk milleti’nin iman kalesi, diriliş destanı haline gelmiş, Türklüğün, gücün, kardeşliğin ve inancın merkezi olmuştur.
Bizlere düşen görev, al bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı ve atalarımızdan bize emanet kalan kutsal miraslarımızı, gelecek kuşaklara şan ve şerefle aktarmaktır. Türkiye’nin tehlikeli bir dönemden geçtiği şu günlerde; Alparslan’ın Malazgirt ruhunu benliğimizde hissedip, birliğimizi ve üniter yapımızı bozmaya çalışanlara gerekli cevabı vermeliyiz.
Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Malazgirt Zaferi’nin 942. yıldönümünü kutluyor, zaferin büyük komutanı Alparslan’ı ve bu savaşta şehitlik mertebesine erişenleri rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here