Makine-Ekipman Destekleme başvurularında son 3 gün

17
* Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklenmesi Projesi kapsamında Makine-Ekipman Desteklemesi’ne bugüne kadar Kırklareli’de yaklaşık 500 kişinin müracaat ettiği bildirildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, 9 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlayan ve 01 Ağustos 2012 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecek başvurularda, Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklenmesi Projesi kapsamında Makine-Ekipman Desteklemesi Projesi’ne bugüne kadar Kırklareli’den yaklaşık 500 kişinin müracaat ettiği öğrenildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Başvurular 01 Ağustos 2012 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecek olan %50 hibe destekli Makine-Ekipman Desteklemesi Projesi’nin toplam tutarı yaklaşık 6 milyon lira. Makine ve Ekipman desteklemesi kapsamında; Mibzer, Süt Soğutma Tankı ve Sağım Ünitesi, Yem Hazırlama Makinesi, Pülverizatör, Balya, Silaj Makineleri’ne en çok talep oldu.  Müracaat süresinin sona ermesinin ardından 20 günlük değerlendirme sürecinin akabinde %50 hibe desteğinden yararlanmaya hak kazanan çiftçilerin  isimleri Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün  Resmi İnternet Sitesi’nde yayımlanacak. 
* Kimler başvurabilir?
Bakanlık tarafından oluşturulan çiftçi kayıt sistemine veya Bakanlık tarafından oluşturulan diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olmak şartıyla gerçek kişiler, kollektif, limited ve anonim şirketler, tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ve bunların üst birlikleri başvuru yapabileceklerdir.
* Başvurular nasıl yapılacak?
Başvuru şartları ve hazırlanması gereken dosya içeriği hakkında bilgi İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ve www.tarimreformu.gov.tr ile www.kirklarelitarim.gov.tr adreslerinden edinilebilir. Başvurular elden İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilecektir.
* Başvuru zamanı nedir?
Müracaatlar Bakanlığımızın belirlediği şekilde  01 Ağustos 2012 tarihi mesai bitimine kadar İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılacaktır. Gelen proje teklifleri son başvuru tarihinden itibaren 20 gün içerisinde değerlendirilerek www.kirklarelitarim.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Program kapsamına alınan başvuru sahiplerine ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.          
* Projenin tamamlanma süresi
Başvuru sonuçlarının Müdürlüğümüz internet sayfasında ilanından sonra başvuru sahibi ile Müdürlüğümüz arasında 10 gün içerisinde Hibe Sözleşmesi imzalanacaktır. Sözleşme tarihinden sonra en fazla 60 günde proje tamamlanacaktır. 
* Satın alma usul ve esasları
Proje sahipleri yapacakları her türlü satın alma işlemlerinde Bakanlık tarafından yayınlanan satın alma el kitabındaki kurallara uygun hareket edecektir. Desteklenecek makine-ekipmanlar için Bakanlığımızca yayınlanacak olan referans fiyatlar üzerinden işlem yapılacaktır.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here