Makedonya’dan gelen heyet Ulus’u ziyaret etti

32
Makedonya Türk Talebe Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus’u ziyaret etti.

* HABER MERKEZİ
Makedonya Türk Talebe Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus’u 11 Mayıs 2010 Salı günü saat 12.00’da ziyaret etti.
Makedonya Türk Talebe Birliği Dış  İlişkiler Birim Başkanı Hamza Baltacı ile Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir İbiş, Muharrem Sadık, Gülsever Saliova, Canan Abazi, Nilgün Osmanova ve Ergün Osmanova’nın ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Yurdaer Ulus, Başkan Yardımcısı Erhan Buzol, Üniversite Birim Başkanı Fırat Özefsun ve Gençlik Kolları Başkan Vekili Betül Özefsun karşıladı.
Makedonya Türk Talebe Birliği’nin ziyaretinde AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “Bizde bundan yaklaşık olarak 5 yıl önce Makedonya ziyaretimiz olmuştu. Arkadaşları burada görünce böyle bir Makedonya’ya gittim geldim bende. Özellikle Türk Talebe Birliği heyetinin beraberliği, faaliyetleri Sayın Valimizin de ifade ettiği gibi dar çerçeveden değil çok geniş çerçeveden bakmak lazım. Herkes burada üniversiteyi okuyan arkadaşlarımız ve gelecekte çeşitli kademelerde görev alacak, yeri olacak kalitede eğitim alan arkadaşlarımız. Bu manada da dünyada var olan bir güç yarışı var, beraberlik, birliktelik yarışı var. Avrupa’da bir birlik var, Amerika’nın kendine göre, orta doğunun, uzak doğunun her tarafın kendine göre güç savaşı var. Bu savaşta özellikle hepimizin birlik olması gelecekte daha refah, düzgün ve adaletli dünya için iyi olacağını düşünüyorum. Bu manada da özellikle biz geçen sefer arkadaşlarımız gitmişlerdi buradan güzel ağırladığınız için, gösterdiğiniz ilgiden dolayı arkadaşlarım adına bende teşekkür ediyorum. Gençlik kollarından arkadaşlarımız geldi. ‘Makedonya’dan misafirlerimiz gelecek nasıl yapalım nasıl edelim?’ dediler. Elimizde olan bütün imkânları sunmaya hazırız.
Bunu zaman zaman partimizin çalışma projelerinin içinde bu tür irtibatlarında olduğunu belki Kırklareli halkı bu manada da görmüş olur. Siyaset halkların kaynaşması, insanların güç birliği yapması hem insanların daha iyi yaşaması için neler yapılabilmesini düşünecek. Onları da geliştirmek için mücadele edecek topluluklar diye değerlendiriyoruz. Ben basını görünce şunu söylüyorum; ‘Bu güne kadar İl Yönetimi ile birlikte diğer siyasi partilerinde olduğu bir kahvaltıyla başladık Siyasi il yönetimi yaşamımıza. Ondan sonra 11 Ağustos’da Kırklareli’de ki bütün birlik, dernek ve sendikaları bir araya getirdik. 3 İlin İl Başkanı olarak Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne ile birlikte birbirimize ziyaretlere başladık. Bütün teşkilatlarımızı elden geçirdik. Buradaki birinci amacımız mevcut olan iktidar partimizin tüm dünyadaki, ülkemizdeki ve bölgemizdeki çalışmaları bütün herkese duyurmak ve bu duyurmanın yanında teşkilatın çalışmalarını görmek, projeler üretim yukarıya göndermek Sayın Vekilimizle bunları paylaşmak ve Kırklareli’mize olabildiğince refahını, yaşam standardını geliştirmek ilimizin ekonomik gelişmesini temenni etmek için çalışmalar yapıyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here