“Maddi sıkıntı var ama kulübün 1 lira borcu yok”

17
Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig Ekipleri’nden Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Erol Gökçe, kulübün maddi sıkıntılar içerisinde olduğunu, buna rağmen hiçbir yere borçlarının olmadığını söyledi.
HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz hafta Ordu Belediye Engelliler Spor Kulübü ile çıktıkları erteleme maçında 51-69 mağlup olduklarını hatırlatan Gökçe, Ligin son erteleme maçı olan Adana Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile Adana’da karşılaşacaklarını ifade etti.
Ordu Belediye Engelliler Spor Kulübü’nün üstün oynadığını belirten Gökçe;
“Lig başından bu yana kulübümüz çok büyük maddi sıkıntı çekiyor. Tüm bu sıkıntılara rağmen kulübün hiçbir yere borcu yok. Türkiye’de borcu olamayan kulüpler arasındayız. Ordu Belediye Engelliler Spor Kulübü ile geçtiğimiz hafta erteleme maçına çıktık ve yine mağlup olduk. Bu hafta da yine bir erteleme maçı olan Adana ile karşılaşacağız. Son erteleme maçımız olacak ve daha sonrasında devre arasına gireceğiz. Kulübümüze transfer yapmak istiyoruz. Ancak bunun için bir ödenek yada bir bütçemiz yok. Kendi yağımızda kavrulmaya devam ediyoruz. Adana maçına nasıl gideceğiz diye düşünürken, Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından kulübümüze bin 500 lira ödenek çıkartıldı ve Kırklareli Ticaret Borsa Başkanı Turhan Altıntel’de maça gidip gelebilmek için bize mazot yardımında bulundu. Kulübümüz adına Cavit ve Turhan Bey’e çok teşekkür ediyorum.
Sezon arasına girmeden önce iki erteleme maçımız var. Bu karşılaşmalardan galip gelerek, sezon arasına girmek istiyoruz. Zorluklar peşimizi bırakmıyor. Kulübümüze gelmek isteyen sporcular var ancak ekonomik gücümüz yok. Sponsor arayışlarımıza devam ediyor. Sporcularımızı kampa dahi alacak gücümüz yok. Her şeye rağmen çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah her şey daha güzel olur” şeklinde konuştu. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here