Macit;: “Turizm Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutlayacağız”

23
15-22 Nisan tarihleri arasında bu yıl 38’ncisi kutlanacak olan “Turizm Haftası” Kutlamaları Kırklareli’de 14 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 10.00’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören ile başladı.
HABER MERKEZİ
15-22 Nisan tarihleri arasında bu yıl 38’ncisi kutlanacak olan “Turizm Haftası” Kutlamaları Kırklareli’de 14 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 10.00’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören ile başladı.
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fikret Macit, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Turan, Trakya Turizm derneği Başkanı Ali Korur ile Kırklareli’de Turizm Alanı’nda faaliyet gösteren sektörlerin temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisinin ardından Macit ve beraberindeki sektör temsilcileri Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret etti. Yaman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Turizm Haftası"nın hayırlı olması temennisinde bulundu.
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fikret Macit “Turizm Haftası” boyunca yapılacak olan etkinlikler ilgili olarak şunları kaydetti:
“Kırklareli’de özellikle Istranca Bölgesi’nde gitgide popülaritesi artan Eko Turizmle ilgili bu yılki Turizm Haftası etkinliklerimiz kapsamında yapılan organizasyonlarda temamız “Kırklareli Istrancalar ve Eko Turizm” olacak. Etkinlikler kapsamında İğneada, Vize, Kıyıköy’de çeşitli toplantılar tertip edeceğiz. Üniversite ve Sivil Toplum Örgütleri ile etkinliklerimiz var. 2014 Yılı Turizm Haftası dün başladı. Hafta boyunca hem hemen her gün etkinlikler düzenleyerek Turizm Haftası’nı kutlayacağız.”
Bu yıl 38’ncisi düzenlenecek olan Turizm Haftası Etkinleri şu şekilde: 
* 15 Nisan 2014 Salı
Saat: 14.30
Yer: Kültür Merkezi Salonu
Sergi Takı Tasarım Sergisi (Beyhan Sarıca) 
Saygı Duruşu ve istiklal Marşı
Protokol Konuşmaları
Derece Giren Öğrencilere Ödüllerinin Verilmesi
Yılın Sektör Temsilcilerine Plaket Verilmesi
Sohbet: “Trakya’nın Turizm Potansiyeli”
Konuşmacılar: Nurettin Nişikli (Nişikli Turizm), Sedat Bilgiç (Royal Bilgiç Otel), Kırklareli Belediye Başkanlığı Yrd. Doç. Dr. Kaplan Uğurlu (Moderatör)
* 16 Nisan 2014 Çarşamba
Saat: 19.00 Ali Çakır Yöresel Mutfak Fotoğrafları Sergisi
Yer: Kültür Merkezi Salonu
Düzenleyen: Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi Müdürlüğü, KIFSAD, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Kırklareli Ü. Pınarhisar M.Y.O. Slow Food, Trakya Vize, Şiir Dinletisi
* 17 Nisan 2014 Perşembe
Yer: Kültür Merkezi Salonu
Saat: 14.00 Konser (Kırklareli Ünv. Turizm Fakültesi Öğrenci Topluluğu)
Düzenleyen: Kırklareli Ünv. Turizm Fakültesi Dekanlığı
* 18 Nisan 2014 Cuma
Saat: 14.30 Turizm Amaçlı Sportif Faaliyetler Kurulu Toplantısı
Yer: İğneada Resort Otel
Sunum: Fikret Macit (Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdür V.).
Düzenleyen: Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here