Maç karakolda bitti

73
* Demirköyspor ile Pehlivanköyspor arasında oynanan maçın sonu karakolda bitti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Süper Amatör Liginde bu hafta Demirköyspor sahasında oynan maç sonunda olaylar çıktı. Maçın 2. Yarısı’nda Demirköyspor futbolcuları, yöneticileri ve hakem arasında gergin anlar yaşandı. Maç sonundaki iddialar karakola taşındı.
Demirköyspor futbol sahasında oynanan maçın hakemliğini Yasin Çakırel, yan hakemliğini Can Ozan Bektaş ve Aydın Şarman yaptı. Demirköyspor sahaya; kalede Osman, orta sahada Süleyman, Emrah, Şerafettin, Vahdet, Haşim, Mustafa, Recep, Ahmet, Özcan, Şenol onbiriyle, Pehlivanköyspor ise; kalede Abdullah, orta sahada A. Süleyman, Akın, Erdem, Alican, Onur, Yüksel, Soner, İskender, Gürkan, İ. Engin onbiriyle çıktı.
Maçın ilk yarısı Pehlivanköyspor’un attığı gol ile 1-0 Pehlivanköy lehine bitti. 2. Yarı’nın 5. Dakikasında Demirköyspor oyuncusu Emrah Kırmızı Kart görerek oyun dışında kaldı. Demirköyspor bu dakikadan sonra mücadeleye 10 kişi olarak devam etti. Müsabakanın 2. Yarısı’nın ilk 10 dakikasından sonra orta hakem Yasin Çakırel’in kararlarına Demirköyspor oyuncularının itiraz etmesi maçın gerginleşmesine sebep oldu. Hakemin kararlarına itiraz eden Demirköyspor Teknik Direktörü Kenan Yankır hakem tarafından saha dışına çıkarıldı. Maçın 2. Yarısı’nın son 20 dakikasında sahada yoğun siz olduğu görüldü.
* Demirköyspor’a kart yağdı 
Demirköyspor’la orta hakem arasında gergin geçen maçta Demirköyspor oyuncuları orta hakem Yasin Çakırel tarafından kart yağmuruna tutuldu. Çakırel maçtaki gerginlik sırasında elini cebine atarak Demirköyspor oyuncularına bol bol kart çıkardı. Demirköyspor’dan 3 oyuncusu ve kalecisi kırmızı kart görerek sahada 7 kişi kaldı. Maçın bitmesine 7 dakika kala sahanın iyice gerginleşmesi sonucu maçı bitirdiğini söyleyen hakemler hakem odasına geçtiler. Birkaç dakika hakem odasında kalan hakemler tekrar sahaya çıkarak 90 dakikayı tamamladılar. Bu kadar olay karşısında maç sonunda her iki takım birbirlerine başarılar diledikten sonra Pehlivanköyspor oyuncuları sahadan ayrıldılar.
* Gözlemci ve Orta Hakem’in alkollü olduğu iddia edildi
Maç sonunda Demirköyspor Teknik Direktörü; Gözlemci İsmail Özdilek ve Orta Hakem Yasin Çakırel’in alkollü olabileceğini iddia edince taraflar Demirköy Emniyet Amirliği’ne gittiler. Demirköy Emniyet Amirliği’ne gelen İsmail Özdilek ve Yasin Çakırel’e yapılan alkol muayenesi sonucu 0 promil alkol çıktı. Buna çok sinirlenen maçın hakemi Yasin Çakırel; “Ben burada görevimi yapmaya geldim. Görevimi yaptığıma eminim. Verdiğim kararların arkasındayım. Böyle küçük düşürücü bir iftiraya maruz kaldığım için ben de benim buraya gelmeme sebep olanlardan şikâyetçiyim” diyerek Demirköy Emniyet Amirliği’nde şikayetçi oldu. Maçın Gözlemcisi İsmail Özdilek ise; “Maçlarda olan şeyler bunlar ben şikayetçi değilim” dedi.
* Demirköyspor değil hakem yenildi
Demirköyspor ile Pehlivanköyspor arasında oynan maçta Orta Hakem’in yanlış kararlar verdiğini ve Demirköyspor’u yendirmeye kararlı olduğunu iddia eden Demirköyspor taraftarları hakeme tepki gösterdi. Taraftarlar; “Nedir bu Demirköyspor’un hakemlerden çektiği. Böyle maç yönetilmez. Maalesef Demirköyspor değil hakem yenildi” dediler.
Demirköyspor ve Pehlivanköyspor maçı bu olaylar arasında Pehlivanköyspor’un 6-0 lehine sonuçlandı. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here