LÜSİAD’tan Basın’a öğle yemeği

13
LÜSİAD, 01 Aralık 2009 Salı Günü Diva Restaurant’ta düzenlediği öğle yemeğinde basın mensupları ile bir araya geldi.


Lüleburgaz
Lüleburgaz Sanayici ve İşadamları Derneği (LÜSİAD)Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Armağan Ayyıldız, ikinci Başkan Ercan Daloğlu, Kemal Bilgin ve basın mensuplarının katıldıkları öğle yemeğinde derneğin faliyetleri hakkında bilgiler verildi. LÜSİAD’ın bağlı olduğu TÜRKONFED Federasyonunu tarafından Silivri SİAD ev sahipliğinde Silivri Klassis Otel’de 17-18 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi hakkında bilgiler aktarıldı.
LÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Ayyıldız, düzenlenecek zirvenin tüm üyeler için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu belirtti. Ayyıldız “ Zirvede ‘KOBİ’lerde Finansmana Erişim’ konusunda hazırlanan bir rapor sunulacak. Ayrıca bu yıl zirvede ilk defa “ Uluslar arası İş Geliştirme Görüşmeleri” düzenlenecek. Bu görüşmelerde TÜRKONFED üyesi şirketlerin yanı sıra, on yedi farklı ülkeden şirketler yer alacak. İki gün boyunca sürecek etkinliklerde her şirket için bir mekân ayrılacak, katılımcı şirketler ürün ve hizmetlerini tanıtma, yerli ve yabancı işadamları ile iş ilişkisi geliştirme fırsatı bulacaklardır. Yurtiçi ve yurtdışından otuzar şirketin katılabileceği zirve için başvurular 02 Aralık Çarşamba gününe kadar yapılabilecek. Üye iş insanlarımızı yapılacak zirveye, iş görüşmelerine ve 17 Aralık Perşembe akşamı düzenlenecek kokteyl ve gala yemeğine katılmaya davet ediyoruz. Bu organizasyonun şirketlerimizin tanıtımı, gelişmesi yönünden bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.
LÜSİAD Başkanı Armağan Ayyıldız’ın verdiği bilgilere göre TÜRKONFED 13. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, KOBİ’lerde Finansmana Erişim Konulu program 17 Aralık Perşembe günü saat 14.00 te Silivri Klassis Otel’de başlayacak. Konuk Kuruluşlar, Yunan Girişimciler Federasyonu(SEV), Azerbaycan Türkiye İşadamları Birliği (ATIB), Kazak Ulusal Ekonomi Birliği (ATAMEKEN), Romen  İşverenler Birliği Konfederasyonu (ACPR), Arnavut Sanayicileri Konfederasyonu (KISH), Ermenistan Sanayicileri ve İşadamları Birliği (UMBA), Bosna Hersek İşverenler Derneği (APBIH), Bulgar Sanayi Derneği (BIA), Makedonya Cumhuriyeti İşverenler Konfederasyonu (CERM), Gürcü İşverenler Derneği (GEA), Gürcistan Girişimciler Kon. (GEC), İran İşveren Sendikaları Kon. (ICEA), Sırp İşverenler Birliği (SAE), Romanya Türk İşadamları Derneği (TIAD), Ukrayna İşverenler Fed. (FEU), Ukrayna İşverenler Kon. (CONFEU), Irak İşadamları Birliği (IBMU), Avusturya Sanayicileri Fed. (IV), Bavyera İş Dünyası Derneği ( VBW),Kazakistan Petrol Gaz ve Enerji Sektörü Organizasyonları Derneği (KazEnergy) ve Suriye Ticaret Odaları Federasyonu (FSCC)’nin katılacakları İş Geliştirme Görüşmeleri yapılacak. Saat 19.30 da TÜRKONFED 5. Kuruluş Yıldönümü Kokteyli ve Gala yemeğinin ardından zirvenin ilk günü sona erecek. İkinci gün ise Silivri SİAD Başkanı Kadir Baran, MAKSİFED Başkanı Serhas Bekişoğlu, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜRKONFED Başkanı Celal Beysel, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Silivri Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol açılış konuşmalarını yapacaklar. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Bildirisinin okunmasının ardından Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt’un konuşması ve Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Akademik Direktörü Prof. Dr. Ali Beba’nın “ KOBİ’lerde Finansmana Erişim Raporu sunumu, ardından Karadeniz ve Hazar Denizi Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonları Uluslar arası Birliği (UBBCE) Başkanı Dr. Athanese Lavidas’ın konuşması yer alacak.
LÜSİAD Başkanı Armağan Ayyıldız, daha sonra dernekleri hakkında kısaca bilgiler verdi. Ayyıldız “ Bizim derneğimiz henüz çok genç ve yeni bir dernek. Kurulalı henüz 1,5 yıl oldu. Ama yapabileceğimizin en iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz. Şuan 130 civarında üyemiz bulunuyor. Fakat üyelerimizin çokluğundan ziyade aktif ve güçlü üyeler ile yola devam etmek istiyoruz. Lüleburgaz çocuğu olarak çevremize ve yaşadığımız yere katkı sağlamak istiyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorluklar içerisinde insanlarımızın işsizlikle boğuşması bizleri fazlasıyla üzüyor. Bunun üstesinden gelmek için elbirliği ile bir şeyler yapmak, özellikle üretimi artırıp istihdam alanları yaratmak için çalışmalıyız. Bizim üyelerimiz zaten bir şeyler alıp satıyor, ticaret yapıyorlar. Ama asıl önemli olanın alıp satmak değil, üretim yapıp pazarlamak olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de yenilikleri takip etmek ve işlerimizi geliştirmek için atılımlar yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bursa ve Yunanistan gezilerimizde çeşitli üretim tesislerini gezdik. Oradaki insanlarla fikir alışverişinde bulunduk. Buralardan aldığımız fikir, bilgi ve heyecanla atılım yapmak hiç de zor değil. Bundan böyle dernek olarak da daha aktif olmak, bu tür gezileri daha da sık gerçekleştirip atılımlar yapmak amacındayız” dedi.
İkinci Başkan Ercan Daloğlu da yurt içi ve yurt dışı gezilerinin kendilerine ve üyelere yeni ufuklar ve yeni fikirler vermesi açısından son derece olumlu olduğunu belirtti. (gk)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here