LÜSİAD’a özel konuk

33
Çorlu Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcısı Özlem Yemişçi, LÜSİAD Başkanı Dr Armağan Ayyıldız’ın daveti üzerine Lüleburgaz’a geldi.

 

*  İlk olarak LÜSİAD binasında, dernek yönetimi ile bir araya gelen Yemişçi, ardından da Frekans Gazetesi merkez ofisini ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

Türkiye’nin İLK ve TEK kadın Ticaret Odası Başkanı da olan Çorlu Ticaret Odası Başkanı Özlem Yemişçi, Lüleburgaz ilçesindeydi. Lüleburgaz Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Dr Armağan Ayyıldız’ın daveti üzerine kente gelen Yemişçi, ilk olarak dernek binasında Yönetim Kurulu ile görüştü.

Başkanı olduğu Trakya Kalkınma Ajansının, yeterince tanınmadığını ve bilinmediğini dile getiren Yemişçi: “Derneğinizle ortak toplantılar düzenleyebilir ve ortaklaşa neler yapılabileceğini tartışırız. Çorlu ile Lüleburgaz mesafe olarak ta birbirine çok yakın. Ben, ikili organizasyonlarda yapabileceğim ne varsa yaparım” dedi.

Lüleburgaz’ın sanayileşmiş bir kent görünümde olmasına karşılık, Lüleburgazlı’lıların sanayileşemediğini, bölgede fabrika sahibi Lüleburgazlı bulunmadığını, bölgedeki sanayi kuruluşlarının merkezlerinin de genellikle İstanbul’da bulunduğunu belirten LÜSİAD Başkanı Dr Armağan Ayyıldız: “Bizim bölgemizdeki iş adamlarımız ile sizin bölgenizdekiler arasında ortaklıklar, işbirlikleri ve karşılıklı destekler sağlanabilir. Sizin iş adamlarınızın tecrübelerinden yararlanabileceğimiz toplantılar yapılabilir. Birçok sahada girişimler gerçekleşebilir” dedi

Çorlu Hava limanının önemine de değinen Başkan Yemişçi: “Bu bizim bölgemiz adına bulunmaz bir nimettir. Bölgedeki dernek ve STK’ların da, hava yolu ile yolculuklarını buradan yapmalarını arzu ediyoruz. Çorlu havalimanının, ilgisizlik yüzünden seferlerini haftanın belirli günlerine indirmesi veya sadece kargo uçuşlarına dönüştürmesi, bu nimetin kaçırılmasına sebep olur” dedi

Çorlu Ticaret Odası Başkanı Özlem Yemişçi’ye, dernek başkanı Dr Armağan Ayyıldız tarafından derneğin yayınlarından, dernek flaması ve rozetlerinden verilerek, ziyaretinden dolayı teşekkür edildi. (ş.g.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here