Lüleburgazspor zorda olsa kazandı

16
* Lüleburgazspor, 13 Şubat 2011 Pazar günü saat 13.30’da Ünyespor’u Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda ağırladı. Karşılaşmayı zorda olsa Lüleburgazspor 1-0 kazandı.


HAKEMLER: Ali Karadutlu, Kemal Mavi, Harun Kiraz, Barış Akdemir
YER: Kırklareli Atatürk Stadyumu
LÜLEBURGAZSPOR: Oğuzhan Yavuz, Fehmi Berk Sarıtaş, Yiğit Nizamettin Düzköylü, Yusuf Abdioğlu, Menderes Korkmaz, Cabir Coşar, Ercüment Eray Ataklı, Semih Kahraman, Emre Atalı, Gökhan Güney, Mehmet Ali Kayailli
ÜNYESPOR: Murat Sarı, Kemal Cingirt, Emrah Akşirt, Samet Yeniceli, Uğur Özvardar, Hanifi Yıkılmaz,  Salih Yurt, İbrahim Karayiğit, Ali Can Tez, Sinan Ayar, Fırat Hekimoğlu
HABER MERKEZİ
Karşılaşmanın ilk yarısına Lüleburgazspor başladı. Mücadelenin 2. dakikasında Lüleburgazspor 10 numaralı oyuncu Gökhan ile Ünyespor ceza sahasında pozisyon buldu fakat sonuç alamadı. Karşılaşmanın ilk yarısında fazla pozisyon olmazken durgun bir futbol gerçekleşti. Lüleburgazspor, Ünyespor ceza sahasına azda olsa girmeyi başarırken çok iyi savunma yaparak rakip takımı kendi ceza sahasına sokmadı.  20. dakika her iki takım oyuncuları birbirlerine sert müdahaleler yapınca hakem tarafından uyarı aldılar. 26. dakikada Ünyespor ceza sahası yakınlarından bir serbest vuruş kazandı. 6 numaralı oyuncu Hanifi serbest vuruşu kullandı ama sonuç alınmadı. 32. dakikada Lüleburgazspor’lu oyuncu Ercüment, ceza sahasında düştü ve ardından penaltı bekledi fakat hakem oyunu devam ettirdi. 34. dakikada Ünyespor karşılaşmanın ilk kornerini kullandı ama sonuç alınamadı. 35. dakikada Lüleburgazspor orta sahanın sağından bir serbest vuruş kullandı. Ünyespor oyuncuları iyi bir savunma ile Lüleburgazspor’a sonuç vermedi.
* Lüburgazspor’un gölü 37. dakikada geldi
Lüleburgazspor’un 9 numaralı oyuncusu Emre sağ kanata önü gelen topa şık bir vuruş yaptı ve top kalecinin ellerinden sıyrılarak kale çizgisini geçti. Kaleci golün olmadığı konusunda hakeme karşı çıksa da hakem golü verdi ve Lüleburgazspor oyuncuları büyük bir sevinç yaşadı.
40. dakikada Lüleburgazspor’un 2 numaralı oyuncusu Fehmi ile Ünyespor’un 11 numaralı oyuncusu Fırat çarpıştı. Hakem Ünyespor’un 11 numaralı oyuncusu Fırat’a faul yaptığı için sarı kart gösterdi. 45. dakikada Lüleburgazspor’un yarı sahası üzerinde oyuncular arasında tartışma yaşandı. Hakem Ünyespor’un 3 numaralı oyuncusu Emrak’a sarı kart gösterdi. Hakem ilk yarı 3. dakika uzatma ekledi ve karşılaşmanın ilk yarısı Lüleburgazspor’un 1-0 ‘lık galibiyeti ile sona erdi.
Karşılaşmanın ikinci yarısına Ünyespor başladı. İkinci yarıda ilk yarı gibi durgun bir oyun sergilendi. Her iki takım oyuncu değişikliği yaparak taktik değişikliği gerçekleştirdi. Ünyespor beraberlik için gol bulma yolları aradı. Lüleburgazspor defansı çok güzel bir savunma yaparak Ünyespor’un hücumlarını kesti. Karşılaşma Lüleburgazspor’un ilk yarıda attığı gol ile sona erdi. Mücadelede Lüleburgazspor, Ünyespor’u 1-0 kazandı. (cs)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.