Lüleburgazspor 5 – Demirköyspor 0

150
*Lüleburgazspor ile Demirköyspor arasında Lüleburgazspor arasındaki maç 5-0 Lüleburgazspor’un galibiyeti ile sonuçlandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Süper Amatör Ligi’nde şampiyonluğa oynayan Lüleburgazspor ile ligde kalma mücadelesi veren ve 2. Yarı’da çıkış yakalayan Demirköyspor arasında Lüleburgaz İstasyon’daki Sentetik Saha’da yapılan maç 5-0 Lüleburgaspor’un galibiyeti ile sonuçlandı. Maçın Orta Hakemliği’ni Cengiz Sev, Yan Hakemlikleri’ni Mutlu Çırpan ve Enver Sarı yaptılar. 
* Özgecan unutulmadı 
Saat 15.30 da başlayan maç öncesinde Lüleburgaz taraftarları, Lüleburgazspor ve Demirköyspor futbolcuları İstiklal Marşı’nı okudular. Geçtiğimiz günlerde vahşice öldürülen ve Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Lüleburgaz’da oynanan maçta da unutulmadı. İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında türübünlerden “Özgecan Ölmedi, Kalbimizde Yaşıyor” sloganları duyuldu. Maçın ilk yarısı sahaya çıkan Lüleburgazspor ve geçen hafta 4 kırmızı gördükleri için 4 as oyuncu eksiği ile çıkan Demirköyspor’un başa baş mücadelesi ne sahne oldu. İlk yarı Lüleburgazspor’un 36. ve 38. Dakikalarda attığı goller ile 2-0 Lüleburgazspor üstünlüğüyle bitti.
* Devre arası Demirköyspor’a sataştılar
İkinci yarının başlaması için sahaya çıkan takımlar maça başlamak için hazırlanırken bir kısım tribün dışındaki bir kısım Lüleburgaz taraftarı Demirköyspor oyuncularına laf atmaya başladılar. Saha kenarında alkol aldıkları görülen ve küfür eden taraftarlar sahaya şişe attılar. Sahada şişe kırıklarını oyuncu ve saha görevlileri topladılar. Lüleburgaz Teknik Direktörü ve oyuncuları sataşmaların olduğu bölüme gelerek taraftarları uyardılar. Demirköyspor oyuncularının bu sataşmalara sessiz kaldıkları görüldü. Olay yerine gelen saha polisi taraftarları oradan uzaklaştırdı. Cam kırıklarının sahadan toplanmasından sonra hakem Cengiz Sev 2. Yarı’nın başlama düdüğünü çaldı.
Maç 2. Yarı’da Demirköyspor’a göre üstünlüğü görülen Lüleburgazspor’un 53., 80. ve 85. dakikalarda attığı goller sonucu Lüleburgazspor’un 5-0 galibiyeti ile sona erdi. Maç sonu her iki takım oyuncuları gelecek maçlar için birbirlerine başarılar dilediler. (Gülcan Kutlu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here