Lüleburgazlı atletler umut verdi

20
Her yıl geleneksel olarak Belgrad Ormanı’nda yapılan geyik koşularında Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesini temsil eden Halil Aslan ve Dr. Emrullah Demirel iyi derecelerle dönerek gelecek için umut verdiler.
HABER MERKEZİ
Yarışlar 20 Ocak 2013 Pazar günü 300’e yakın sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Atletler rampalı, çamurlu ve engelli son derece çetin bir parkurda kıyasıya mücadele ettiler. Doğrusunu söylemek gerekirse en büyük rakip çamurdu. Sporcular düştüler, kalktılar ve parkuru tamamlamak için azami gayret gösterdiler.
+55 Yaş Grubu’nda Halil Aslan 2’ncilik kürsüsüne çıkarken, 46-54 Yaş Kategorisi’ndeki Dr. Emrullah Demirel 8. sırada yer aldı.
Yarışma bitiminde atletlerimiz şu açıklamayı yaptılar;
“Böyle bir yarışmaya ilk defa katılıyoruz. Kimsenin beklemediği bir başarı elde ettiğimiz için çok mutluyuz. 50’li yaşlardayız ve haftanın 7 günü antrenman yapıyoruz. Bizi örnek alarak çocuklarımız atletizme başlarlarsa amacımıza ulaşmış olacağız. 7’den 70’e herkesi koşmaya çağırıyoruz. Herkesi kötü beslenme ve kötü alışkanlıklardan uzak spor dolu bir yaşama çağırıyoruz. “ (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here