Lüleburgaz’da Yöresel Yemek Yarışması yapıldı

12
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yöresel yemek yarışması yapıldı.
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Yöresel Yemek Yarışması, Öğretmenevi’nde yapıldı. Yemek, hamur işi ve tatlı kategorilerinde yapılan yarışmaya 2’si erkek 21 kişi katıldı. 
Yemek ve tatlı kategorilerinde 8’er, hamur işi kategorisinde ise 5 kişinin katıldığı yarışmada, ”Damat Paçası”, ”Elbasan Tava”, ”Topal Kuzu” gibi ilginç yemek ve tatlılar yarıştı. 
Jüri üyeliğini, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Tahir Kadem, Lüleburgaz Lokantacılar Odası Başkanı Nihat Yaman, İlçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ın eşi Rahime Yılmaz, Belediye Başkanı Emin Halebak’ın eşi Gülhan Halebak, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir’in eşi Serpil Aldemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce’nin eşi Müesser İnce ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halit Gülten’in eşi Özlem Gülten’in yaptığı yarışmada, yemek kategorisinde Ciğer Sarması ile İlknur Gülçin birinci, Ekşili Lahanalı Bulgur ile Nursel Yapar ikinci, Keşkek ile Gülnur Mulvalı üçüncü, hamur işi kategorisinde Su Böreği ile Şehri Vatansever birinci, Sini Mantısı ile Nursel Yapar ikinci ve Pırasa Böreği ile Mükerrem Tunçbilek üçüncülüğü elde etti. 
Tatlı kategorisinde ise Kabak Tatlısı ile Ayşe Balkan birinci, Un Helvası ile Mehtap Karakoç ikinci ve Kaymaçina ile Merve Doğru ise üçüncü oldu. 
Yarışmada dereceye girenlere altın hediye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here