Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği, Pleven’i ağırladı

24
*Bulgaristan’ın Pleven kenti veteran futbol takımı, Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği’nin misafiri olarak "Dostluk Maçı" için Lüleburgaz’daydı.
HABERMERKEZİ
Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği’nin davetlisi olarak kentimize gelen PlevenVeteran Futbol Kulübü futbolcuları arasında Fenerbahçe’nin eski sol beki Petkov da vardı. Bu maç; 1979 – 80 Türkiye Kupası’nda önce Beşiktaş’ı arkasından da Fenerbahçe’yi eleyen Lüleburgazspor’un efsaneleşmiş futbolcularını da buluşturdu: Kaleci Hüseyin, müthiş golcü Musa, forvet oyuncusu Çetin Öten, defansın kemikleri Soner Emek, Küçük Hüseyin (Hüseyin Kırcıoğlu)Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü takımıyla sahadaydılar. Saha kenarında ise Lüleburgazspor’un efsane hocası Sabri Doğrugider, dönemin teknik direktör yardımcısı Necati Kayhan vardı.
Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde yapılan "dostluk maçı"nda neşeli anlar yaşandı. Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği’nin futbolcularına oranla son derece genç futbolculardan kurulu olan  PlevenVeteranları, maç başında yakaladıkları üstünlüğü maç boyunca sürdürdüler. Centilmence tamamlanan maç sonunda PlevenVeteranlar Futbol Takımı sahadan 5-3 galip ayrılmayı başardı. 
Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği Başkanı Soner EMEK: " Bizler, Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü olarak gerek yurtiçinde gerek yurtdışında, katıldığımız tüm turnuvalarda kentimizi en iyi bir şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Sporun; yeni işbiliklerine, dostluklara destek olduğuna inanıyoruz. Bu hafta, önce Uzunköprü’deki "Uluslararası Balkan Veteran Dostluk Turnuvası"ndaydık. Uzunköprü Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen bu turnuvada Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen dost takımlarla müsabakalar yaptık. Bu vesileyle Uzunköprü Belediye Başkanlığı’na hem organizasyonları hem de konukseverlikleri nedeniyle teşekkür etmek isteriz. Bu turnuvanın hemen ardından, komşumuz Bulgaristan’dan Plevne Veteranları’nı şehrimizde konuk ettik. Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde çok zevkli, dostluk içinde geçen bir maçımız oldu. Bizler bu etkinlikler vesilesiyle, kendimizi bir tür "elçilik görevi" üstlenmiş sayıyoruz. Lüleburgaz’ın  tarihi, kültürel, sosyal değerlerini ve birikimini yurtdışındaki dostlarımıza  aktarıyoruz. Bu etkinliklerimizde sürekli yanımızda olan Lüleburgaz Belediye Başkanlığı’na ve bizlere destek olan herkese Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği adına teşekkür ederim.” dedi.
Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği’nin davetlisi olarak Lüleburgaz’a gelen PlevenVeteran Futbol Kulübü futbolcuları, iki gün kaldıkları Lüleburgaz’dan güzel anılarla ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.