Lüleburgaz Vergi Dairesi, 21. Vergi Haftası’nı kutladı

13
Lüleburgaz Vergi Dairesi Müdürlüğü, 21. Vergi Haftası münasebetiyle 22 Şubat 2010 Pazartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak Vergi Haftası’nı kutladı.

Lüleburgaz

Her yıl Şubat ayının son haftası 23 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası kutlamalarının 21’ncisi Pazartesi günü mesai saatinin başlamasını müteakip Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Lüleburgaz Vergi Dairesi Müdürü Fevzi Elvanoğlu, Müdür Yardımcıları Yüksel Korkmaz, Gülru Safa, Cemile Özcan ve Vergi Dairesi personeli Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulundular.
Daha sonra Vergi Dairesi Müdür ve Müdür Yardımcıları birlikte Kaymakam Lütfullah Gürsoy’u makamında ziyaret ettiler.
Kaymakam Gürsoy Vergi Haftası ile ilgili olarak yaptığı konuşmada “ Devlet olarak ayakta kalmak ve kalkınmamızın, ulusal birlik ve beraberliğimizin yegâne kaynağı “ vergi”dir. Hak ve adalet kurallarına göre toplanan vergilerin yine aynı şekilde dağıtılması insanlarımızın mutluluğu ve geleceği için çok önemlidir. Bunun için herkes çalıştığı ve alın teri ile kazandığı paranın bir kısmını vergi ödeyerek devlete vermelidir. Bu bir vatandaşlık görevi olduğu kadar aynı zamanda kutsal bir görevdir. Devletimizin ve insanlarımızın geleceğinin teminatı olan vergilerimizi zamanında vermeliyiz” diyerek Vergi Haftası’nı kutladı.
Lüleburgaz Vergi Dairesi Müdürü Fevzi Elvanoğlu ise; “Vergi Dairesi olarak halkımızın daha hızlı ve sağlıklı hizmet alabilmeleri için çalışıyoruz. Geçen yıl 301 milyon olan vergi tahsilâtımız bu yıl 345 milyon olarak gerçekleşti. Tahakkuk oranımız %90 oranında gerçekleşmiştir. Ayrıca vergi daireleri içinde 81 vilayet arasında Kırklareli ili olarak 24. sıradayız” dedi.
Konuşmaların ardından Kaymakam Gürsoy’a vergi Haftası nedeniyle kurdele takdim edildi ve ziyaret sona erdi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here