Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nden LYS’de büyük başarı

128
* Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde Eğitim-Öğretim vermekte olan Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi LYS Yerleştirmesi’ndeki %75 oranı ile büyük bir başarıya imza attı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde Eğitim-Öğretim vermekte olan Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi MüdürüSadi Gökkaya 23 Temmuz 2014 Çarşamba günü açıklanan ve 1.240.000 öğrencinin tercih yaptığı 2014 LYS yerleştirmede Ramazan Yaman Fen Lisesi öğrencilerinin büyük bir başarı gösterdiğini söyledi.
Sınav sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Sadi Gökkaya; “2014 yılında 51 öğrencimiz mezun olmuş olup bu öğrencilerimizden 8 Tıp Fakültesi, 6 Diş Hekimliği Fakültesi, 3 EczacılıkFakültesi, 2 HukukFakültesi,  17 Mühendislik Fakültesi, 1 İşletme Fakültesi ve 1 Eğitim Fakültesi olmak üzere 38 öğrencimiz Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşmiş olup 13 öğrencimiz ise tercih yapmayarak gelecek yıl yerleştirme tercihinde bulunacaklardır” dedi.
İkinci dönem mezunlarını verdiklerini belirten Sadi Gökkaya; “Geçen yıl yerleştirme tercihinde bulunmayan öğrencilerimizin tümü bu yıl istedikleri bölümlere yerleşmiş olup ilk mezunlarda da yüzde yüz yerleştirme başarısına ulaşılmıştır. Böylece Ramazan Yaman Fen Lisesi Lüleburgaz’ımıza 19 Doktor,10 Diş Hekimi,  5 Eczacı, 3 Avukat, 2 Siyaset Bilimci, 2 Öğretmen, 2 İktisatçı, 39 Mühendis, 3 Sağlık Bilimci ve 1 Diyetisyen adayı kazandırmış olmanın kıvancını yaşıyoruz” dedi.
Öğrencilerinin bu başarılarından dolayı gurur duyduğunu belirten Okul Müdürü Sadi Gökkaya, Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin başarılarının tesadüf olmadığını ifade ederek, bu başarıda, başta öğrenci ve velilerin ortaya koyduğu üstün gayret ve fedakarlıkların önemli payı bulunduğunu, ayrıca genç ve dinamik öğretmen kadrosu sayesinde başarılarının sürekli hale geldiğini vurguladı.
Elde edilen başarılarla Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin zamanla Trakya’da bir marka haline geleceğini dile getiren Sadi Gökkaya; “Başta desteklerini esirgemeyen ve her zaman yanımızda hissettiğimiz Valimiz Sayın Mustafa Yaman’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Korkmaz’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nedim Çetin’e ve bizlere bu imkanı sağlayan ve ilçemize Fen Lisesi kazandıran eğitim gönüllüsü Ramazan Yaman’a teşekkür ederiz. Ayrıca bütün öğrenci, öğretmen ve velileri tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum. Öğrencilerimin hayat boyu aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum” dedi. (Hacer Gökkaya)
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.