Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nde Comenius Heyecanı

25
Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi Avrupa Birliği-Hayat Boyu Öğrenme Programı alt dallarından birisi olan “Comenius Çoklu Okul Ortaklıkları” Projesi hazırlamak üzere yoğun çalışmalarını sürdürüyor.
HABER MERKEZİ
 Bu kapsamda 2013 LLP Teklif Çağrısı Dönemi’nde yapmayı planladığı “Building And Living Close To The Limits” (Limitlere Yakın Yaşama ve Yerleşme) adlı proje çalışmalarını yürütmek üzere 21-25.01.2013 tarihleri arasında düzenlenen hazırlık ziyaretine ev sahipliği yapmaya başladı.
22 Ocak 2013 Salı günü yapılan Açılış Toplantısı’nda Okul Müdürü Vekili Erol Söylemez yaptığı konuşmada; “Comenius Programı, ortak Avrupa hedeflerine ulaşabilmek için öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, işbirliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa Vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini ve amaçlamaktadır. 
Bu  kapsamda hazırladığımız “Building And Living Close To The Limits” (Limitlere Yakın Yaşama ve Yerleşme)  adlı projemizde, Fransa (Koordinatör), Belçika, İtalya, Almanya, İspanya, Danimarka, Portekiz, Yunanistan, Romanya, Letonya ve Lituanya olmak üzere toplam 12 ülkenin potansiyel ortak okulları yer almaktadır.  21-25 Ocak 2013 tarihleri arasında okulumuzda Fransa, Almanya, İspanya, Danimarka, Portekiz ve Belçika’dan gelen öğretmenler ile okulumuz proje ekibi öğretmenleri Duygu Yıldız ve Leyla Atalık ile projemizin detayları üzerinde çalışarak 21 Şubat 2013 teklif döneminde Ulusal Ajansa sunulmak üzere hazır hale getireceklerdir. Bu arada yabancı konuklarımız, okulumuzu, öğretmenlerimizi sınıflarımızı tanıma, öğrencilerimizle diyalog kurma imkânı bulacaklardır. Ayrıca Lüleburgaz ve çevresindeki tarihi turistik yerleri ziyaret edecekler ve özellikle Türk misafirperverliğini de yakından tanımalarını sağlamaya yardımcı olacağız” dedi.
Projenin kabul edilmesi halinde ismi geçen ülkelerle 2 yıl boyunca sürdürülecek bir dizi proje çalışmasının ve karşılıklı ziyaretlerin gerçekleşmesinin mümkün olacağını belirten Okul Müdür Vekili Erol Söylemez;
“Öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, işbirliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini de amaçlayan projemizi çok önemsiyoruz, okulumuzun öğrenci ve öğretmenleri her türlü projeyi başarılı bir şekilde yönetecek bilgi ve beceriye sahiptirler” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here