Lüleburgaz Projeleri TBMM gündeminde

26
* CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sordu; “Lüleburgaz için açıklanan projeler ne aşamada ve ne zaman tamamlanacak?” 
HABER MERKEZİ  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Mehmet Siyam Kesimoğlu Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi için açıklanan ancak sürüncemede kalan projeleri meclis gündemine taşıdı. 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına bir soru önergesi veren Kesimoğlu “Lüleburgaz için açıklanan projeler ne aşamada ve ne zaman tamamlanacak?” diye sordu. 
Çeşitli zamanlarda, iktidar partisinin Kırklareli milletvekili, bakanları ve Lüleburgaz Kaymakamı tarafından Lüleburgaz’da gerçekleştirileceği açıklanan pek çok proje konusunda somut adım atılmadığını ifade eden Kesimoğlu,  Başbakana sağlık meslek lisesi, sentetik hala projesi ve hastane projeleriyle ilgili sorular yöneltti. 
  Lüleburgaz’da yapılması planlanan ve ödeneği çıktığı halde henüz bir adım atılmayan sentetik halı saha projesinin ne aşamada olduğunu öğrenmek isteyen Kesimoğlu,  “Halı sahanın ne zaman tamamlanması ve kullanıma açılması planlanmaktadır?” diye sordu. 
Lüleburgaz’da yapılacağı açıklanan ve arazisi Milli Savunma Bakanlığından Sağlık Bakanlığına devredilen 400 yataklı hastane projesinin ne aşamada olduğunu da öğrenmek isteyen Kesimoğlu, Başbakana “Hastanenin temelinin ne zaman atılması ve açılışının ne zaman yapılması planlanmaktadır?” sorusunu yöneltti. 
Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ın Lüleburgaz’a bir Sağlık Meslek Lisesi yapılacağını açıkladığını hatırlatan ve bu projesinin ne aşamada olduğunu öğrenmek isteyen Kesimoğlu, Sağlık Meslek Lisesi ile ilgili şu soruları yöneltti: 
“Sağlık Meslek Lisesi’nin nereye yapılması ve temelinin ne zaman atılması planlanmaktadır? Sağlık Meslek Lisesi’nin hangi eğitim-öğretim yılında öğretime açılmasını planlamaktasınız? Sağlık Meslek Lisesi kaç öğrenci kapasiteli olacaktır ve lisede hangi bölümlerde öğretim yapılacaktır?” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here