Lüleburgaz MTİ 1. Lige veda etti

17
Trakya’nın Masa Tenisi Ligleri’ndeki yegane Erkek Takımı olan Lüleburgaz Masa Tenisi İhtisas Kulübü 21-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında Bursa’da yapılan 4. Etap maçlarından sonra 2. Lige düşmüş oldu.

HABER MERKEZİ

5 yıldır ilçemizi liglerde başarıyla temsil eden masa tenisçilerimizin küme düşmesi spor kamuoyunda büyük üzüntü yarattı. Lüleburgaz MTİ Kulübü Başkanı Dr. Emrullah Demirel konuyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Her kemalin bir zevali vardır. Bizim yolumuz da buraya kadarmış. İnsaf sahibi herkes bilir ki biz tarihi başarılara imza attık. Lüleburgaz’ı bütün Türkiye tanıdı. Son yıllarda Masa Tenisi sporunun en hızlı gelişme gösterdiği sayılı bölgelerden biri olduk. Liglerde bizden başka bir ilçe takımı olmadığı gibi herhangi bir devlet kuruluşu veya sanayi kuruluşunun sponsor olmadığı bir takım da mevcut değil. Dişimizle tırnağımızla buralara geldik.
Geldiğimiz bu noktada suçlu aramak da anlamsız. Biz bu organizasyona halkımızı ve yöneticilerimizi dahil edemedik. Liglerde oynamanın ne kadar büyük bir başarı ve ne kadar büyük bir nimet olduğunu çok anlatmaya çalıştık ama anlatamadık. Bizim geleneksel kültürümüz için spor bu kadar yer alabiliyor. Bugün için daha fazlasını yapamıyoruz. Bugüne kadar kendimiz çaldık kendimiz oynadık. Bundan sonra da kendimiz dövünüp kendimiz ağlayacağız herhalde. Spor adına Lüleburgaz’da bir hoş sada bırakabildiysek bu bizim için en büyük teselli olacaktır.” (g.k.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.