Lüleburgaz Lisesi’nin Bilim Şenliği yapıldı

21
Lüleburgaz Lisesi’nin Bilim Şenliği yapıldı.

HABER MERKEZİ
Lüleburgaz Lisesi’nin Bilim Şenliği yapıldı.
Lüleburgaz Lisesi’nin Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne Kaymakam Lütfullah Gürsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Lüleburgaz Lisesi Müdürü Mehmet Sadık Selçuk, Lüleburgaz Belediyesi Kent Konseyi Meclis Başkanı Hüseyin Tomruk, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kaymakam Lütfullah Gürsoy, Lüleburgaz Lisesi’ne gelişinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce ve Okul Müdürü Mehmet Sadık Selçuk tarafından karşılandı.
Kaymakam Lütfullah Gürsoy, okul velileri tarafından düzenlenen yiyecek kermesini gezerek velilere "kolay gelsin" dileğinde bulundu.
Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen bilim şenliğinin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Sadık Selçuk, bu öğretim yılında bilim şenliğinin ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce’de yaptığı konuşmada şunları söyledi.
"Lüleburgaz Lisesi 52 yıldır çok değerli insanlar yetiştirmiştir. Sizlere geleceğin bilim adamları gözü ile bakıyorum. Şu an kendimi gördüğüm manzara karşısında Fen Lisesi’nde olduğumu zannettim. Örnek faaliyetlerinizi devam ettirmenizi sizlerden istiyorum. Bilim Şenliği’nde emeği geçen başta Okul Müdürü Mehmet Sadık Selçuk, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, hayırlı olsanı diliyorum.
Kaymakam Lütfullah Gürsoy’da yaptığı konuşmada "Artık Fizik ve Kimya derslerinin ezberinden kurtuldunuz. Ben o lise yıllarını iyi hatırlıyorum. Daha klasik ezber zihniyetinden uzak, uygun sistem vardı. Emek ürününü, bilgi ürününü ortayşa koyan çalışmalar içeresinde olduğunuzu görüyorum. Bu çalışmanızdan dolayı sizleri kutluyorum" dedi.
Kaymakam Gürsoy, Bilim Şenliği’nin açılış kurdelesini keserek, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Lüleburgaz Lisesi Müdürü Mehmet Sadık Selçuk birlikte, öğrencilerin projelerinin sergilendiği masaları dolaşarak bilgiler aldılar.(vi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here