Lüleburgaz Kent Konseyi toplandı

32
* Lüleburgaz Kent Konseyi 2015 yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Ocak’ta Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde yapıldı. Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak toplantı’da, Kent Konseyi ile meclis ve çalışma gruplarının toplumsal yapıdaki önemi, çocukların özel projeleri, kadın hakları, hoşgörü ve komşuluk ilişkileri üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin Lüleburgaz Kent Konseyi 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Ocak 2015 Cuma günü yapıldı. Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kent Konseyi Başkanı Aysel Tan’ın konuşmasından sonra, Meclis ve Çalışma Grupları 23 Haziran 2014 – 30 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdikleri ve planladıkları projelerle ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Lüleburgaz Kent Konseyi 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak da birbirinden önemli konulara dikkat çekti.
* Halebak; “Kent Konseylerimiz bir şeylerin istendiği yerler değildir”
Sunumların ardından Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, bir konuşma yaptı.  Kent Konseylerin bir şeylerin istendiği yer olmadığını söyleyen Halebak şunları kaydetti; 
“Kent Konseylerimiz bir şeylerin istendiği yerler değildir, bir yerlere talimat verdirme yeri hiç değildir. Kent Konseylerimiz bir şeyleri verme yeridir. Bu akşamki sunumlara baktığımda, Belediye şunu yapsın Kaymakamlık bunu yapsın Köy Hizmetleri bunu yapsın, Milli Eğitim bunu yapsın deme noktasından ziyade kafamızda başka bir pencere açıldı. Bu pencere ise, yeni özgürlük alanları, yeni bir demokrasi anlayışı ve en önemlisi iyi bir yönetişim. Yani karşılıklı birbirimizi anlayacağımız bir yer. Birinin talimat verip diğerinin yapacağı değil, burada sorumluluklarımızdan, kendi içimizden gelen ihtiyaçlarımızı karşılama noktasından hareket ediliyor. Çocuk Meclisi son derece kibar ve nazik şekilde ifade etti isteklerini. Bu isteklerin ardından çocuk sokağının nerede olacağını ben heyecanla tespit etmek istiyorum. Bu salonun arka kısımlarında oturanların çocukluklarında oynadıkları sokaklar vardı, şimdi bu sokaklar yok! Bunu mutlaka kazandırmamız gerektiğini düşünüyorum. Her ne kadar kentimizin çekirdeğini yayalaştırsak da insanlar büyük kalabalıklar oluştursa da mutlaka ve mutlaka Lüleburgaz’da arabaların olmadığı, çocuklarımızın rahatlıkla oynayabilecekleri bir sokağı yaratmalıyız. Bu çok orijinal bir projeydi hiç aklıma gelmemişti. Demek ki geleceğin başkanları şimdiden hazırlanıyor diye düşünüyorum.”
Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşmasının ardından, Lüleburgaz Kent Konseyi 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı sona erdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here