Lüleburgaz Fatih Koleji’nden SBS Yerleştirmesi’nde %100 başarı

17
Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre, Lüleburgaz Fatih Koleji SBS Yerleştirme’de, öğrencilerini Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen, Anadolu ve Meslek Liseleri’ne yerleştirerek %100 başarı elde etti.


HABER MERKEZİ
Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre, Lüleburgaz Fatih Koleji SBS Yerleştirme’de, öğrencilerini Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen, Anadolu ve Meslek Liseleri’ne yerleştirerek %100 başarı elde etti.
Lüleburgaz Fatih Koleji 38 öğrenciden 17 öğrenciyi Fen Liseleri’ne yerleştirerek büyük bir başarıya imza attı. Orta Öğretim Yerleştirme Sonuçları’na göre; 38 öğrenciden 17 Fen Lisesi’ne, 1 Sosyal Bilimler Lisesi’ne, 7 Anadolu Öğretmen Lisesi’ne, 12 Anadolu Lisesi’ne, 1 Meslek Lisesi’ne yerleştirdi.
Lüleburgaz Fatih Koleji SBS 569,966, OYP 423,92 puan ortalamasıyla da yine Kırklareli’nin en başarılı okulu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. SBS de 700 tam puan alarak Türkiye 1.incisi olan Ece Korkmaz elde ettiği bu başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, bu başarıyı beklediğini ve kendisi için sürpriz olmadığını, çünkü yıl içerisinde çok aktif bir çalışma içerisinde olduğunu, okul ve dershanenin SBS’ ye yönelik özel müfredatı, periyodik testleri ve deneme sınavları, sürekli performans takibi, ofis çalışmaları, öğretmenlerininiz etkin rehberliği sayesinde başarıyı elde ettiğini söyledi.
Okul Müdür Yardımcısı İhsan İnci; “Başarının tesadüf olmadığını, düzenli ve planlı çalışmanın sonucunda geldiğini belirterek, geçtiğimiz yaz öğretmenlerimizle bütün planlarımızı yaparak, eğitim öğretim sezonuna başladık. Yıl içerisinde ofis çalışmalarımız ve etütlerimiz düzenli bir şekilde devam etti. Öğrencilere uygulanan deneme sınavlarının sonuçları bütün öğrencilerle ve velilerle değerlendirildi. Ayrıca öğretmenlerimiz velilerle görüşerek sınavlarda iniş çıkışlar hakkında yönlendirmeler yaptılar. Velilerimizle öğretmenlerimiz sadece okulda değil ev ve işyerlerinde de görüşmeler yaptılar. Aile, okul ve öğrenci arasında birlik beraberliği sağladık. Önümüzdeki yıl tecrübelerimizi de katarak daha çok çalışacağız. Öğrencilerimizin büyük başarılarını kutlar, emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.” dedi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.