Lüleburgaz Fatih Koleji İLK’lere imza atmaya devam ediyor

27
Matematik ve Türkçe’nin Altın Çocukları Ödüllerine kavuştu

Haber Merkezi – Lüleburgaz Fatih Koleji bu yıl 1.sini düzenlediği Kırklareli ili ve ilçelerinin en başarılı 890 öğrencisinin “Matematik ve Türkçenin Sevincini Yaşamak” için katılmış olduğu İMATO (İlköğretim Matematik ve Türkçe Olimpiyatı) ödül töreni büyük bir coşku içerisinde yapıldı.
07 mart Cuma günü Lüleburgaz Fatih Koleji  konferans salonunda yapılan ödül törenine, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, LİAD Başkanı Talat Yılmaz, Kırklar Eğitim kurumları Genel Müdürü Şuayip Beyazıt, Gaye Özel Eğitim Genel Müdürü Mehmet Ali Fışkın, İl ve İlçe şube müdürleri, dereceye giren okulların müdürleri, öğretmen, veli ve öğrencileri katıldı.
4,5, 6 ve 7.sınıflarda ilk 20’e giren öğrencilere ve öğretmenlerine 400 TL,300TL,200TL,100TL para  ödülü ve derecesine göre madalya, okuluna  ise Laptop bilgisayar, video kamera,fotoğraf makinası,taşınabilir disk ödülleri verildi.
Ödül töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Salim Kaplan; “Fatih Kolejimizin ilimiz genelinde bu yıl ilkini düzenlediği, önceki yıllarda da 5 kez gerçekleştirilen kısa adı ŞİMAYA olan Matematik Yarışması’nın farklı bir versiyonu olan İMATO Matematik ve Türkçe sınavının ödül törenine katılımlarınızdan dolayı, hepinize şükranlarımı arz ediyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.
Fatih Koleji 2004 yılında eğitim-öğretim hizmetlerine, Şimşek Koleji olarak başlamış, geçen yıl bu zamanlarda Fatih Koleji’nin logo ve marka adlarını satın almıştır. Bu yıl itibariyle de, il merkezinde 60 dönümlük bir arazide 7500 m2’lik  kapalı bir alanda eğitime başlamış, gücüne güç katmıştır.
Bilgiyi sevgiyle yoğuran eller, aynı zamanda onun mayasına, kültürel ve evrensel değerleri, insanlığa saygıyı aşılamıştır.
2013 TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda okullarımızı başarıyla temsil eden Fatih Koleji, toplamda 26 madalya almaya hak kazanmıştır. 2013 SBS’de, tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.’si olan ve Robert Koleji’ni kazanan öğrencimiz; Ece Korkmaz hepimizin gurur kaynağı olmuştur. Geçen sene mezun ettiğimiz 38 öğrenciden 18’i Fen Lisesi olmak üzere, % 100’lük yerleştirme başarısı, bizlere yürüdüğümüz yolda, emin adımlarla ilerlediğimizin birer göstergesi oldu.
Saygıdeğer konuklarımız;
İlköğretim Matematik Türkçe Olimpiyat Sınavı’na ilimizde; iyi başarı üzeyine sahip yaklaşık 1000 öğrenci katılmıştır. Bugün hepimiz, ilk 20’de yer alan öğrencilerimizi, onlara rehberlik yapan öğretmenlerimizi ve devam ettikleri okullarını taltif etme düşüncesiyle buradayız. Ödül alacak öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okullarımızı; can-ı gönülden kutluyor ve nice başarılara imza atmalarını temenni ediyorum.”
Başarılarına altından bir taç giydiren, bu parlak simalara atfen derim ki,
– İnsanı inşa edecek sizler olacaksınız.
– Toplumu inşa edecek sizler olacaksınız.
– Hali inşa edecek sizler olacaksınız.
– Ve geleceğe mührü basacak dünyamızın beklediği kahramanlar da sizler olacaksınız.
Sözlerime Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün gençlerimize hitaben söylediği şu ifadelerle son vermek istiyorum.
“Sizler bizim gönül bahçemizin mis kokulu güllerisiniz. İstikbalimizin parlayan güneşi ve yıldızlarısınız.”
Katılımlarıyla onur duyduğumuz, değerli konuklarımıza sonsuz şükranlarımı arz ederim. ”Dedi.

Ödül töreni finalinde Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak öğrencilere ödüllerini takdim ederken, velileri ve öğretmenleri de unutmayarak her birini tek tek tebrik ettiğini söyledi.
Dereceye giren 80 öğrenciye ve okullarına ödüllerinin verildiği gecede ödüllerin 28’i Kırklareli Merkez ilköğretim okulları arasında, 51’i Lüleburgaz’daki ilköğretim okulları arasında, 2’si ise Babaeski’deki ilköğretim okulları arasında paylaşıldı.
Ödül alan öğrenciler son olarak günün hatırasına toplu olarak hatıra fotoğrafı çekildiler.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here