Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü’nden yağlı eller operasyonu

12
Çaldıkları otomobilleri çenç yapıp satan 11 kişilik çete, Lüleburgaz Asayiş Büro Amirliği ekipleri  tarafından  düzenlenen “yağlı eller” adı verilen çete yakalanarak adliyeye sevk edildi.
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ 
Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği  “yağlı eller” operasyonun da, çaldıkları  çok sayıdaki otomobilleri çenç yapıp satan 11 kişilik bir şebeke yakalandı.
Lüleburgaz Asayiş Büro Amirliği ekipleri, aldıkları duyumlar üzerine otomobil çalıp, çenç  yaptıktan sonra satan kişilerin peşine düşerek izlemeye aldı. Asayiş Büro Amirliği ekipleri çalışmalarını Lüleburgaz, Çorlu ve İstanbul’da  sürdürdü.
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Behzat Cambazoğlu, Lüleburgaz Emniyet Müdürü Kamil Ünver, Lüleburgaz Emniyet Müdür Yardımcısı Emniyet Müdürü Ali Koca, Lüleburgaz Asayiş Büro Amiri Emel Uzcan Derin yönetimindeki ve denetimindeki Asayiş Büro Amirliği ekipleri 19 Eylül günü saat 21.00 sularında eş zamanlı olarak düzenledikleri ve “yağlı eller” adını verdikleri operasyonda  ekip başı olduğu bildirilen A.D. (55), kaportacı  B.V.(25), oto boyacısı D.K. (22), mekanik ustası S.G.) (22), mekanik ustası C.T.(19 )oto kaportacıları A.Ç. (40), V.S.(30) H.T. (25),M.T, (55), A.T. (35) ve çalıntı malları piyasaya süren L.Y. (40)’i suçüstü  yakaladılar.
Araçları çalan ve halen firarda olan E.A.(30)’ın ise  aranması sürdürülüyor.
Operasyonda göz altına alınan 9 kişi ise ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Çalınan araçların Yıldız mahallesinde bulunan bir depoda parçalandığı daha sonra Eski ve Yeni Sanayi sitesinde toplandığı belirlendi.
Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin yaptıkları başarılı operasyonda ayrıca 15 adet çalınmış oto da ele geçirildi.
Şüphelilerin çaldıkları otomobilleri TVTÜRK’ ten geçirerek Lüleburgaz ve İstanbul’da sattıkları öğrenildi. 
Yakalanan şüpheliler 4 günlük sorgularının tamamlanması üzerine adliyeye çıkarıldılar.
Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı bir operasyon yaparak, otomobil hırsızlarını  yakalayıp adalete sevk etmesi, vatandaşlar arasında büyük memnuniyet  yarattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here