Lüleburgaz Doğa Koleji, Okul Olgunluk Testleri’ni uygulamaya başladı

66
Lüleburgaz Doğa Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi ..
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz Doğa Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 yaş, 4 yaş ve 5 yaş öğrencilerine “Okul Olgunluk Testi”, 1. Sınıf’a başlayacak öğrencilerine ise “Metropolitan Okul Olgunluk Testi”ni Tanıtım Ofisi’nde uygulamaya başladı.
Okulun Psikolojik Danışmanlık Birimi’nin açıklamasına göre; öğrencinin bilişsel ve motor becerilerini ölçerek en verimli şekilde eğitim-öğretimi sağlamak amacıyla bu testin yapıldığını belirttiler. Okul yetkilileri, bu testi sadece Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi’nin yapabileceğini ve kayıtlı Anaokulu ve 1. Sınıf öğrencilerine en iyi eğitsel süreci sağlayabilmek için okul olgunluk testinin ve metropolitan okul olgunluk testinin önemli olduğunu söylediler. Ayrıca öğrenciye yapılan bu uygulama sayesinde öğrencinin motor becerileri tespit edilerek en uygun sportif ve sosyal faaliyetlere de katılımı sağlanacağını ilettiler.
15 Eylül tarihinde İlkokul 2., 3., 4. Sınıf ,ortaokul 5., 6., 7., 8. Sınıf ile 9. Sınıf öğrencileri eğitim-öğretime başlayacak olup 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş ve 1. Sınıf  öğrencileri 8 Eylül tarihinde başlayacak. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here