Lüleburgaz Belediyesinden farklı bir hizmet

15
Lüleburgaz Belediyesi yapılan açıklamada tahsil giderleri ve birleştirilmiş sosyal yardım başvuruları 09 Eylül 2013 Pazartesi günü başladı. 25 Ekim 2013’e kadar devam edecek…….
Lüleburgaz Belediyesi yapılan açıklamada tahsil giderleri ve birleştirilmiş sosyal yardım başvuruları 09 Eylül 2013 Pazartesi günü başladı. 25 Ekim 2013’e kadar devam edecek olan kayıtlarda ihtiyaç sahibi olan ön lisans, lisans, yüksek lisans ve daha üst öğrenim gören öğrencilerin başvuruları Lüleburgaz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir denildi. Öğrencilerin tahsil giderleri ve birleştiriliş sosyal yardım formunda beyan ettikleri bilgilere göre değerlendirme yapılacaktır. Gerçek dışı beyanda bulunduğu tespit edilen öğrencilerin ve başvuru formunda beyan ettiği bilgileri belgeleyemeyen öğrencilerin başvuruları iptal edilecektir.
İstenilen Belgeler;
1- Öğrenci Belgesi aslı (2013-2014 güz dönemine ait) ve kimlik fotokopisi,
2- İki adet fotoğraf,
3- Konut bildirim formu fotokopisi veya ikametgâh ilmühaberi (öğrencinin velisi adına-velisi sadece Lüleburgaz’da ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.)
4- Kayıtlı olduğu eğitim kuruluşundan disiplin cezası alıp almadığına dair belge,
5- Kayıtlı olduğu eğitim kuruluşundan her eğitim-öğretim yılı için güz-bahar döneminde dönem not ortalamasının 4’lü sistemde an az 2.00 ve üzeri, 100’lü sistemde en az 60 ve üzeri olduğunu belgelemesi (transkript) , Birinci sınıf veya hazırlık sınıfı öğrencilerinin lise diploması fotokopisi
6- Cumhuriyet savcılığından sabıka kaydı,
7- Okuyan kardeşlerin öğrenci belgeleri,
8- Ailenin gelir beyanı ile ilgili olarak çalışan aile bireyleri için resmi yerlerden alınacak onaylı belgeler, varsa maaş belgesi, vergi levhası veya sosyal güvenlik kuruluşundan alınacak emekli aylık belgesi, çalışmayan aile bireyleri için resmi yerlerden kayıtlarının bulunmadığına dair belge,
9- Ailesinin oturduğu ev kira ise kira sözleşmesi fotokopisi,
10- Öğrenci özürlü veya sürekli ilaç kullanıyor ise resmi kurum raporu,
11- Şehit ya da gazi çocuğu ise, şehit ya da gazi çocuğu olduğuna dair belge,
12- Ailenize ait araç bulunup bulunmadığını ve değerini gösteren belge, ( Trafik Tescil Müdürlüğünden temin ettikten sonra aracı bulunanların araç değerleri kasko bedellerini gösterir belge.)
13- Ailenize ait ev, arsa, tarla, bahçe veya yazlık v.b durumunu ve değerini gösterir belge (Tapu Dairesinden) (Tapu dairesinden ilgili kayıtlardan alındıktan sonra değerleri Belediyemiz Emlak Servisinden alınacaktır.)
14- Vakıf Bank veya Ziraat Bankası Lüleburgaz Şubesi’nden öğrenci adına alınacak hesap cüzdan fotokopisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here